Yükleniyor...
Sponsored

Turkcell’den Metaverse Adımı Geldi, Metaverse’te Mağaza Açacak

Dünyanın ve Türkiye'nin metaverse ilgisi hızlı şekilde artmaya devam ediyor.

turkcell metaverse

Dünyanın ve Türkiye’nin metaverse ilgisi hızlı şekilde artmaya devam ediyor. Özellikle birçok şirket ve kurum metaverse’te yer almak ve hizmet sunmak için girişimlere başladı. Bu kez Türkiye merkezli teknolojik iletişim operatör şirketi Turkcell, metaverse’e adım atacağını duyurdu. Turkcell metaverse’te ilk mağazasını açmak için çalışmalara başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Turkcell’in metaverse evrenindeki ilk mağazasının çok yakında hizmete açılması planlanıyor. Turkcell ekosistemindeki dijital servislerin de deneyimlenebileceği bir alan ile ürün satışlarının gerçekleştirileceği metaverse mağazasının sanal ortamda yapılacak açılışına, sanal kimliği temsil eden avatarlarla katılım sağlanabilecek.

Turkcell’in yenilikçi bakış açısıyla metaverse’te de yer alacağını dile getiren Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, şöyle konuştu;

“Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla metaverse’te de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”

Turkcell, Toplantılarını ve İşe Alım Mülakatlarını da Metaverse’te Yapmayı Planlıyor

turkcell

Mağazanın yanı sıra Turkcell, teknoloji zirvelerini de metaverse’e taşıyarak paydaşlarıyla sanal etkinliklerde bir araya gelmeyi hedefliyor. Ayrıca İnsan Kaynakları alanında Turkcell’in iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de bu ortamda yürütülmesi düşünülüyor.

Bu konuda çalışmalarını devam ettiren Turkcell, metaverse ile ilgili gerekli altyapısal ve süreçsel aşamaların tamamlanmasının ardından müşterileri ve paydaşlarıyla sanal evrende buluşmayı amaçlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x