Yükleniyor...

Türkiye’nin İlk Lise Metaverse Eğitim Programı Uygulanacak

Son zamanlarda en çok konuşulan teknolojik konular arasında yer alan metaverse, eğitim sektöründe de epey ilgi görüyor.

metaverse egitim

Son zamanlarda en çok konuşulan teknolojik konular arasında yer alan metaverse, eğitim sektöründe de epey ilgi görüyor. Birçok kurum ve kuruluş eğitimde metaverse çalışmaları yapmaya başladı. Türkiye’de eğitim sektöründe metaverse çalışmaları Bahçeşehir Koleji ile hız kazanıyor.

Türkiye’de lise düzeyindeki ilk Metaverse Eğitim Programı’nı hayata geçiren Bahçeşehir Koleji, programı Türkiye genelindeki tüm liselerinde uygulamaya alacak.

Bahçeşehir Koleji’nden Metaverse Eğitimi

metaverse lise egitim

1994 yılında Enver Yücel tarafından kurulmuş olan Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin ilk lise Metaverse Eğitim Programı’na başlıyor. Bahçeşehir Koleji, lise seviyesinde başlattığı metaverse eğitiminde temel kavramlar ve kuramlar, dijital dönüşüm, NFT teknolojisi, geleceğin meslekleri ve deneysel atölye çalışmalarına yer verecek.

Bahçeşehir Koleji öğrencilerini geleceğin mesleklerine ve disiplinlerine yetiştirirken bu çalışmasında Web 3.0’ın tüm dikeylerinde verdiği eğitimler ve danışmanlıklarla kurum içi dönüşümü sağlayan STANDBY ME iş birliğiyle, yeni çağın teknolojisini geleceğin mimarları olan öğrencilerle birlikte tasarlayacağını aktardı.

“Metaverse Eğitim Programı’nı Heyecanlı Bir Yolculuk Olarak Görüyorum”

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Pek çok yeni kavram gibi bilinmezleri ancak getireceği olanaklar sınırsız görünüyor. Eğitim kurumu olarak metaverse’ü kavram olarak ele alıyoruz. Teknolojisini olduğu kadar felsefesini de önemsiyoruz. Yeni teknolojileri bir kavram kargaşası olmaktan kurtaracak en önemli kurumlar elbette eğitim kurumlarıdır. Geleceğini metaverse’ün de olacağı yeni bir dünyada kuracak olan öğrencilerimiz, belki bu dünyada çalışacak, üretecekler. Bizler de bu dünyaya en doğru şekilde adım atmaları için çalışacağız. Metaverse Eğitim Programı’nı temel kavramın araştırılacağı, yepyeni bir dünyanın keşfedileceği heyecanlı bir yolculuk olarak görüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner