Türkiye’nin Metaverse Ortamındaki İlk Bilgi Yarışması Sivas’ta Düzenlendi • Coinkolik
Yükleniyor...

Türkiye’nin Metaverse Ortamındaki İlk Bilgi Yarışması Sivas’ta Düzenlendi

Türkiye’nin metaverse ortamında ilk kez “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu bir meslek bilgi yarışması Sivas’ta gerçekleştirildi.

metaverse sivas

Türkiye’nin metaverse ortamında ilk kez “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu bir meslek bilgi yarışması Sivas’ta gerçekleştirildi.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) toplantı salonunda gerçekleştirilen yarışmaya il merkezindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden 10 öğrenci katıldı. Programda metaverse ortamda “İş Sağlığı ve Güvenliği” yarışması gerçekleştirildi.

Dereceye Giren Öğrencilere Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hediye Edildi

metaverse sivas bilgi yarismasi
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Öğrenciler sanal gerçeklik gözlüklerini takarak, sanal ortamda kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. Katılımcılar ise öğrencilerin sanal ortamdaki yarışma anlarını projeksiyonla yansıtılan görüntü üzerinden takip etti. Oldukça çekişmeli geçen yarışmanın birincisi Sivas MTAL öğrencisi Çınar Arda Özlü, ikincisi Atatürk MTAL öğrencisi Mehmet Can Kümbetlioğlu, üçüncüsü ise Sivas Bilişim Teknolojileri MTAL öğrencisi Mustafa Reşber oldu.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken, dereceye giren öğrencilere ise sanal gerçeklik gözlüğü hediye edildi.

Metaverse Her Alanda Var Olacak

metaverse evreni

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recai Gülez, metaverse’ün önemini vurgulayarak geleceğin iş kollarının bu ortama merak salacağını ve metaverse’ün arsa satışlarından sanal mülk edinmelere kadar birçok alana girmiş olduğunu, böyle bir projeyle insanların ilgisini bu alana çekmeyi düşündüklerini aktardı.

Yarışmada derece alan öğrencilerden Mustafa Reşber, bu adımın Sivas’ta atılması kendisi için çok büyük bir gurur olduğunu dile getirerek şu ifadelere yer verdi;

“Öncelikle böyle bir yarışmayı Türkiye ve Sivas’ımıza kazandıran tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Geleceğin evreni metaverse’de artık yarışmalardan tutun sosyal hayat, açık arttırmalar belki davalar bile metaverse evreninde görülebilir hale gelebilecek. Böyle bir adımın böyle bir yerde ve Sivas’ta atılması benim için çok büyük bir gurur. Bu yarışmada yer alarak ben de onure oldum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x