Yükleniyor...

UEFA, Ethereum Blockchain ile EURO 2020 Biletleri Alımını Güçlendirecek

Futbol taraftarları Ethereum kullanarak UEFA Euro 2020 maçları için bilet satın alabilecekler.

B71A5DE0 63F9 44D4 BAC3 F97BC909E4B6

Futbol taraftarları Ethereum kullanarak UEFA Euro 2020 maçları için bilet satın alabilecekler. UEFA, FIFA ve AlphaWallet’in kitlesel benimseme çabaları sayesinde her şey mümkün hale geliyor.

AlphaWallet, şirketlere kendi kripto para projelerini başlatma konusunda özel hizmetler sunan bir tokenizasyon firması. Ethereum ağı tarafından desteklenen AW, kullanıcıların DeFi, DAO ve ERC-20 akıllı sözleşmelerinden faydalanmalarını sağlıyor. UEFA ile birlikte AW, kripto teknolojisini futbol taraftarlarıyla bir araya getirmeyi planlıyor. Bu proje Ethereum entegrasyonu ile gerçekleşecek. Sistem ile biletleri yedeklemek için oluşturulan özel blockchain’e 20.000’den fazla token konuldu.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan AlphaWallet CEO’su Victor Zhang şunları kaydetti: “Dijital etkinlik biletlerinin yüzde 50’sini blockchain tokenize biletlerine dönüştürebilirsek, bu benimseme ile dünya çapında mevcut toplam blockchain kullanıcılarından (42.290.000) daha büyük bir kitle elde ederiz.”

Akıllı Sözleşmeler Bilet Sahtekarlığı Sorununu Çözecek

EURO 2020 biletlerinin orijinalliğini geçmişte kontrol etmek biraz zordu. Bu durum internet sayesinde mümkün hale geldi. Sağlam akıllı sözleşmelerin işlevselliği, kullanıcıları bilet satın alma, izleme, depolama ve satış sistemi konusunda zenginleştirir. Otomatik olduğundan, sokaklarda sahte bilet satışına da engel olur.

Artık biletler özel Ethereum adresi üzerinden kolayca kontrol ediliyor. Bu, biletleri satın alan kişinin bunları tekrar satmak istediği zaman bunu zincir halinde yapabileceği anlamına gelir. Sanal bilete sahip olma hakkı tıpkı kripto paralar gibi aktarılabilir.

UEFA Yönetici Satış Temsilcisi Onay Verecek 

Victor Zhang’a göre, grubu sadece teknolojiyi idare edecek ve UEFA Yönetici Satış Temsilcisi para, bilet ve diğer her şey için onay yetkisine sahip olacak. UEFA 2018 yazından beri bilet satmak için blockchain teknolojisini kullandığından zaten yöneticiler yeterli deneyime sahipler. Victor, bu projenin kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesi için iyi bir başlangıç ​​noktası olabileceğini düşünüyor.

AlphaWallet istatistikleri, 28 müşterinin stadyuma girmek için sanal bilet kullandığını gösteriyor.

Çevrimiçi Hizmet

Özellikle Ethereum için yazılan TokenScript protokolü, biletlerin çevrimiçi kullanılmasını sağlayan bir araçtır. Tokenizasyon eğilimi 2019’da ilerliyor: Sadece bu yıl, insanlar çevrimiçi hizmeti kullanarak 941.400.000’den fazla spor bileti satın aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner