Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Uniswap’in 2020 UNI Airdrop'u Şimdi 12.000 Dolar Değerinde

Uniswap’in 2020 UNI Airdrop’u Şimdi 12.000 Dolar Değerinde

ABONE OL:google-news

2020’de bir airdrop aracılığıyla alınan UNI token’larını elinde tutanlar, platformun patlayıcı büyümesinin ardından şu anda yaklaşık 12.000 dolara sahip.

Kripto para piyasaları söz konusu olduğunda geçen yılın özellikle çalkantılı ve ilginç olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm pazar yükselmeye başladı, Bitcoin (BTC) resmi olarak trilyon dolarlık bir varlık haline gelirken, birçok altcoin büyük kazançlar gördü. Uniswap’in UNI token’ı da bunlardan birisi.

Uniswap’ın UNI Yolculuğu

Uniswap, Ethereum ağında önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısıdır. Kullanıcıların, ERC20 protokol standardına dayalı herhangi bir token için likidite havuzları oluşturmaları ve bunları tamamen merkezi olmayan bir şekilde takas etmeleri için araçlar sağlar.

Ayrıca, ücretleri tüm sağlayıcılar arasında dağıtarak her bir havuza likidite sağlayanları ödüllendirir.

Yeterince ilginç bir şekilde, borsanın 2020’ye kadar kendi Uniswap token’ı yoktu. Uniswap’in yaptığı en heyecan verici şeylerden biri, yeni çıkardığı token’ı borsayı belirli bir tarihten önce kullanan herkese airdrop olarak dağıtmasıydı. Temelde, Uniswap kullanan herkes ücretsiz olarak 400 UNI token aldı. O zamanlar fiyat 2 ile 4 dolar arasında değişiyordu ve çoğu kişi bu token’ları güzel bir “bedava” kar karşılığında sattı. Bununla birlikte, direnenler ise bugün cömert bir şekilde ödüllendiriliyor.

12.000 Dolarlık Airdrop

Platformun büyümesinin ve son 12 ayda tüm pazarın yükselmesinin bir sonucu olarak, UNI bu yazının yazıldığı sırada 30 doları geçmiş durumdaydı.

uniusd chart min

Başka bir deyişle, airdrop token’larını elinde tutanlar, şu anda 12.000 dolara sahip.

Diğer platformların da Uniswap’in izinden gittiğini ve airdrop düzenlediklerini belirtmek gerekir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar