Yükleniyor...

Ünlü Analist Önümüzdeki 10 Yılın En İyi Yatırımlarını Açıkladı

Kripto para analisti Lark Davis, 100 kat kazanç getirme potansiyeline sahip olduğunu söylediği önümüzdeki 10 yılın en iyi yatırımlarını açıklıyor

unlu analist onumuzdeki 10 yilin en iyi yatirimlarini acikliyor

Kripto para analisti Lark Davis, 100 kat kazanç getirme potansiyeline sahip olduğunu söylediği önümüzdeki 10 yılın en iyi yatırımlarını açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Davis, yeni bir YouTube videosunda 163.000 abonesine, listesindeki bir numaralı varlık grubunun, inovasyon anlamında “fintech on steroids” olarak adlandırdığı kripto para birimleri olduğunu söylüyor.

“2020 yılı kripto paraların, maceracı yatırımcılardan milyarderler, şirketler gibi ciddi şeylere doğru gittiğini gördüğümüz bir yıl oldu -tüm bu adamlar- hedge fonları, aile ofisleri, halka açık şirketler. Hepsi Bitcoin ve Ethereum satın alıyorlar ve bunun dışındaki kripto paraları da er ya da geç toplamaya başlayacaklar.”

Davis, kripto para piyasasının önümüzdeki on yıl içinde olgunlaşacağının bir işareti olarak Paul Tudor Jones ve PayPal gibi büyük isimlerin girişini vurguluyor.

Analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) kripto para dünyasındaki en güvenli varlıklar olarak adlandırıyor. Ancak yatırımcıların merkeziyetsiz finans (DeFi) alanını yakından takip etmesi gerektiğini ekliyor:

“Şu anda muhtemelen izlenecek en büyük alan, merkeziyetsiz finans. Bu, küresel pazarları tamamen bozma ve yeniden işleme potansiyeline sahip. Aave ve Uniswap (UNI) gibi güçlü aktörlerimiz zaten ortaya çıktı. Ve tabii ki, kripto para biriminin vahşi doğası nedeniyle, büyük bir büyüme alanı olacak ama aynı zamanda büyük bir risk alanı da olacak. Oldukça uçucu. Akılda tutmaya değer.”

Davis, kripto paralara ek olarak, yenilenebilir enerjiyi uzun vadeli yatırımcıların dikkate alması gereken başka bir sektör olarak adlandırıyor.

“Güneş petrolün üzerinde batıyor ve güneş yenilenebilir enerji kaynaklarının üzerinde yükseliyor. Şu anda küresel olarak yenilenebilir enerjiyi yüksek düzeyde benimseme yolunda büyük bir geçiş sürecimiz var. Tahminler, bu on yılda 3.4 trilyon dolar yatırım yapılacağı yönünde.”

Listenin üçüncüsü, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler benzinli araçları yasadışı ilan etmeye yönelirken, yatırımcı perspektifinden “tam bir smaç” olarak nitelendirdiği elektrikli araçlar.

“Önümüzdeki yirmi-otuz yıl içinde elektrikli arabalarla değiştirilmesi gerekecek 1.4 milyar arabamız var.”

Dört numarada internet var. Davis, önümüzdeki yıllarda yapay zeka, 5G, nesnelerin interneti (IoT), artırılmış gerçeklik ve giyilebilir teknolojiler gibi sektörler ortaya çıktıkça World Wide Web’in büyük bir revizyondan geçmeye hazır olduğunu söylüyor.

Davis’in listesinin sonuncusu temiz et. Analist, insan nüfusunun büyümesini bu sektörün birincil katalizörü olarak vurguluyor.

“2050’ye kadar, besleyecek üç milyar boğazımız daha olacak. Şimdiden, büyük miktarlarda et yeme takıntımız, ekili alanlarımızın çoğunu tüketiyor. İklim değişikliğine, ormansızlaşmaya yol açıyor, okyanuslarımızı ve yağmur ormanlarımızı tehlikeli taşma noktalarına zorluyor… Et üretimini, 10 milyar insanı beslemek için ölçeklendirmenin tek çözümü temiz et, bir fabrikada yetiştirilen gerçek hayvan dokusudur. Daha güvenli, daha ucuz ve çok daha sürdürülebilir ve çevre dostu olacak.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x