Yükleniyor...

Ünlü Bitcoin Boğası: Bitcoin Bu Yıl 10.000 Doları Görecek!

Bitcoin'in (BTC) yılın başından bu yana gösterdiği performanstan dolayı ve özellikle de Nisan’da görülen büyük kazanımları göz önüne alan birçok analist Bitcoin'in güçlü yükselişe hazır olduğu görüşünde.

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar

Bitcoin’in (BTC) yılın başından bu yana gösterdiği performanstan dolayı ve özellikle de Nisan’da görülen büyük kazanımları göz önüne alan birçok analist Bitcoin’in güçlü yükselişe hazır olduğu görüşünde.

Fundstrat Global Advisor’tan ünlü Bitcoin boğası Tom Lee’ye göre, 2018’de görülen uzun vadeli ayı piyasası artık geçmişte kaldı. Lee, Bitcoin için artan yatırımcı iştahına yol açan piyasa duyarlılığının önemli bir adım olduğunu öne sürüyor.

MarketWatch ile konuşan Fundstrat’ın baş analisti şunları söyledi:

Risk iştahı Bitcoin için olumlu bir şey. S&P 500, 2.5 standart sapma hareketi yaptı ve yatırımcılar Bitcoin için temel bir durum oluşturan vol (volatilite) arıyorlar.

Sık sık Bitcoin için fiyat tahmini yapmasıyla tanınan Lee, Bitcoin’in 2019’un herhangi bir döneminde 10.000 doları göreceğini ve hatta bu fiyatı aşacağına inanıyor. Lee, Nisan ayının başlarında Bitcoin’in mevcut madencilik maliyetine göre gerçek değerinin yaklaşık 14.000 dolar olduğunu söylemişti.

Fundstrat analistleri temel piyasa güçlerinin olumlu tarafa kaydığını söylüyorlar. Bu kayma Bitcoin fiyatının 5.000 doları aşması ve daha yukarılara çıkması anlamına geliyor.

Merkez Bankalarının Para Politikaları Yükselişi Destekliyor

Think Markets İngiltere’den Naeem Aslam için, dünyadaki merkez bankaları tarafından benimsenen mevcut para politikaları sürdürülemez. Piyasa analistine göre:

Para politikası bir şaka haline geldi. Tek yaptığı varlık fiyatlarını şişirmek. ABD Merkez Bankası’nın (Federal Rezerv Sistemi) ne kadar bağımsız olduğu hakkında sorular arttıkça ve seçeneklerin tükendiğini gördükçe insanlar dijital varlıklara yönelecek.

İkigai Varlık Yönetimi’nden Travis Kling kısa süre önce benzer görüşleri öne sürerek, merkez bankası politikalarının giderek daha politik hale geldiğini söyledi. O, bu nedenle daha fazla insanın Bitcoin’i “sorumsuz” para politikalarının belirsizliklerine karşı bir set olarak kullanmayı tercih ettiğini düşünüyor.

Eğitim Şart!

Birkaç yorumcu Bitcoin’in 2019’da yükselişe geçtiği konusunda hemfikir olsa da, kripto paraların daha geniş tabanlı bir şekilde benimsenmesini engelleyen önemli birçok konu var.

Digital Currency Group’un yatırım şefi Travis Scher, genel olarak Bitcoin’i ve diğer kripto paraları değerlendirebilmek için insanların daha fazla eğitime ihtiyacı olduğunu söylüyor. Örneğin, Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir anket, Rusların yüzde 74’ünün Bitcoin’e aşina olduğunu, ancak büyük bir çoğunluğunun teknolojinin nasıl çalıştığı bilmediğini ortaya koydu.

Scher, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Gerçekçi bir şekilde konuşursak, sokaktaki ortalama bir insan Blockchain teknolojisi hakkında pek bir şey bilmiyor. Bu durum 90’ların sonlarındaki internetin durumuna benziyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x