Vakti geldi: Bitcoin ve Ether opsiyonları kafa karıştırıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Vakti geldi: Bitcoin ve Ether opsiyonları kafa karıştırıyor!

Deribit borsasındaki Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) opsiyonları 20 milyar doları aştı.

Opsiyon BTC ETH

Deribit borsasındaki Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) opsiyonları 20 milyar doları aştı.

Kripto para borsası Deribit, CoinDesk’e verdiği bir demeçte 4,5 milyar dolarlık Bitcoin ve Ether opsiyonlarının Cuma günü sonuçlanacağını belirtti. Diğer taraftan borsa, 20 milyar doları aşan BTC ve ETH opsiyonları ile dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kurumsalların Bitcoin spot ETF başvurusunda bulunması opsiyonlara yönelik ilgiyi de artırdı. Deribit borsası, 20 milyar dolarlık opsiyon varlığı ile rekor kırdı.

Bitcoin ve Ether opsiyonlarına ilgi büyüyor

Laevitas’ın aktardığı verilere göre, kripto borsası Deribit’teki aktif Bitcoin ve Ether opsiyonları rekor seviyeye ulaştı. 20 milyar doları aşan opsiyonların 4,5 milyar dolarlık kısmı Cuma günü geç saatlerde sonuçlandırılacak.

Deribit Ticari Direktörü Luuk Strijers, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu dönüm noktası yalnızca Deribit için önemli bir zaferi temsil etmiyor, aynı zamanda daha geniş pazar büyümesinin ve müşterilerimiz arasında seçeneklere artan ilginin açık bir göstergesi ödenmemiş sözleşmelerin sayısının neredeyse iki katına çıkmasıyla elde edildi.dedi. Deribit, opsiyon piyasasının yüzde 90’ına hakim durumda.

Deribit

Opsiyonlar, alıcıya varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde, önceden belirlenmiş bir fiyattan alma veya satma hakkı veren ancak yükümlülüğü olmayan türev sözleşmeler. Alım opsiyonu satın alma hakkı verirken, satım opsiyonu satma hakkı sunuyor.

CoinDesk’e göre, opsiyonlardaki bu rekor faaliyet, spot piyasadaki fiyatın belirlenmesinde daha fazla söz sahibi olacak.

BTC, kısa sürede yaşadığı yükseliş ile birlikte 34 bin doların üzerinde işlem görüyor. Cuma günü ilerleyen saatlerde, BTC ve ETH’de sona erecek opsiyonlar, kripto piyasasında volatiliteye yol açabilir.

Hızla büyüyen kripto opsiyon piyasası bir karmaşıklığa işaret ediyor. Bu durum, kriptonun yönü hakkında kafa karıştırıyor. Opsiyonlarda rekor seviyede para girişinin olması ve artan ilgi, BTC’nin yükselişiyle ilişkilendiriliyor. İştah, BTC’de boğanın devam edebileceğini düşündürtüyor. Diğer taraftan Deribit’in 4,5 milyar dolarlık opsiyonunun sonuçlanacak olması, kâr alımının başlayacağı yönünde şüpheleri şiddetlendiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x