Yükleniyor...

VeThor Token (VTHO) Nedir? Nasıl Alınır

Bugün sizlere VeThor Token (VTHO) hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

vechain tup bebek

Bugün sizlere VeThor Token (VTHO) hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. VTHO coin nedir, VTHO coin yorum, VeThor coin yorum ve VeThor coin geleceğine ilişkin tüm detaylar rehber içeriğimizde.

VeThor Token Nedir?

VeThor Token, VeChain ağında çalışan token’lardan birisidir. Bu token, VeChain ağındaki uygulamaların çalıştırılması için kullanılır.

VeChain Nedir?

VeChain, tedarik zinciri ve işletme süreçleri başta olmak üzere birçok farklı sürecin yönetilmesini sağlamak için oluşturulmuş platformdur. Amacı, tedarik zincirinin yönetimini blockchain’e taşımaktır. 

VeChain platformu VeChain Token (VET) ve VeChainThor Energy Token (VTHO) olmak üzere iki farklı token’a sahiptir. VET, platformdaki değerlerin taşınması için kullanılırken VTHO platformdaki kontratların çalıştırılması için kullanılır.

VeChainThor Nedir?

VeChainThor, VeChain ekosisteminin kilit ağıdır. Açık blockchain ağı olarak işleyen platform, VeChain Explorer hizmetleri üzerinden işlemler incelenebilir. Ayrıca VeChainThor, ölçeklenebilir şekilde tasarlandı.

İşletmeler VeChainThor sayesinde kendi merkezsiz uygulamalarını inşa edebilirler. Böylece ölçeklenebilir ve güvenilir blockchain ağlarında etkileşime girebilirler. 

VeThor Token’ın Özellikleri Nelerdir?

VeThor token, VeChainThor ağını çalıştırır ve işlemlerin ödenmesi için kullanılır. VeChain ağında işlemler hesaplama gücü gerektirdiği için VTHO, VeChainThor ağında tüm işlemlerin ödenmesi için kullanılır ve maliyetler işlemlerin büyüklüğüyle doğru orantılıdır. 

VeChain ToolChain Nedir?

VeChain ToolChain, işletmelerin IT hizmetlerini basitleştirmek için kullanılabilen blockchain hizmetlerinden biridir. Böylece ToolChain, işletmelerin büyüklüğü farketmeksizin blockchain teknolojisinin veri yönetimi ve ürünlerin sertifikasyonunda kullanılabilir. 

Ayrıca VeChain ToolChain, tedarik zinciri yönetimini daha şeffaf hale getirerek işletmelerin ve tüketicilerin işini kolaylaştırır. Kullanıcılar VeChain Pro uygulaması üzerinden QR kodlarını tarayarak ürünlerin nasıl üretildiği konusunda bilgi sahibi olabilir. Son olarak kullanıcılar ürünlerin nerede üretildiği hakkında bilgi edinebilir.

VeChain Kullanım Alanları

VeChain platformu her bir sürecin tokenize edilmesini sağlayarak VeChainThor ağında süreçlerin takip edilmesini sağlar. Bu sayede VeChain, sağlık sektörü ve tedarik zinciri yönetimi başta olmak üzere birçok farklı sektörde aktif olarak kullanılıyor.

Sağlık

VeChain ilk başta sağlık sektöründe kullanılmasa da, covid-19 sayesinde birçok kuruluş VeChain’in çözümlerini kullanmaya başladı. İlk olarak I-Dante ve VeChain E-HCert uygulaması ile hastaların covid-19 test sonuçlarını depolamalarını güvenli bir şekilde sağladı.

Kıbrıs’taki Akdeniz hastanesinde uygulanan platform, tıbbi kayıtların güvenli ve değiştirilemeyen şekilde depolanmasını sağlar.

Sağlık alanında ikinci kullanım alanı ise, VeChain’in San Marino hükumeti ile birlikte covid-19 aşı sertifikasını hayata geçirmeleriydi. San Marino hükumeti uluslararası alanda geçerli bir aşı sertifikası için hazırlanırken, VeChain’in eNFT çözümü ile birlikte vatandaşlarının aşılı olup olmadığını kanıtlayabilecek.

Karbon Emisyonları

Blockchain ve nesnelerin interneti (IoT) sayesinde VeChain platformunda karbon emisyonu kolaylıkla izlenebilir. Bu da kullanıcıların enerji ve karbon dioksit salınımlarını düşürmeleri sayesinde kredi elde etmeleri ile sağlanır. Krediler ise VeChain’in ortaklaşa çalıştığı hizmetlerde geçer. 

VeChain, farklı kaynakları takip ederek kayıtları VeChainThor ağına kaydeder ve akıllı kontratlar tarafından kontrol edilir. Sonrasında enerji modelleri üzerinden ne kadar tasarruf yapıldığı hesaplanabilir.

Ürünlerin Durumu

IoT çözümleri sayesinde VeChain ağı, ürünlerin durumunu takip edebilir. Bu, ilk olarak tüm süreçlerin yakından takip edilmesi ile başlar. Bu sayede kullanıcılar ürünlerin hangi depolarda hangi koşullarda saklandıklarını uygulamalar üzerinden takip edebilirler. Böylece bozulmuş ürünlerin dağıtılması engellenmiş olur.

Ürünlerin blockchain ile takibi sayesinde gıda zehirlenmelerinin önü kesilebilir. Ayrıca ürünlerin kolayca çağırılması sayesinde farklı endüstrilerin maliyetleri ciddi oranda azaltılır. 

Son olarak VeChain, farklı ürünlerin ve çiğ materyallerin izlenmesini sağlar. Bu sayede ürünlerin çağırılması ve tedarik zincirlerinin bozulması önlenir. 

Sahtecilik

Sahtecilik özellikle lüks sektörde çok sıkıntı çekilen durumlardan birisidir. Ama blockchain ve IoT teknolojileri sayesinde ürünlerin geçtiği tüm süreçler takip edilebilir. 

Bu durumun önüne geçmek için Vechain, Louis Vuitton China ile birlikte ortaklık kurarak kullanıcıların VeChain uygulaması sayesinde ürünlerin gerçekliğinin kontrol edilmesini sağlar. Ürünlerdeki çipler kontrol edilerek tüm süreçlerin takip edilmesini sağlar.

İkinci olarak Renault, VeChain uygulamaları üzerinden lüks araç parçalarının orijinalliğini teyit edebilir. 

Son olarak Shanghai Waigaoqiao Direct Imported Goods, lüks şarapların orijinalliğinden emin olunması için VeChain ile iş birliği gerçekleştirdi. Ürünlerin tüm hikayelerinin takip edilmesi için QR kod ve çipler ekleyen VeChain, şarapların mahzenlerden tüketicilere nasıl gittiğini adım adım takip eder.

VeThor Token Nasıl Alınır?

VeThor Token almak için Binance, Binance.US, Gate.io ve diğer borsalardan VTHO/USDT, VTHO/USD, VTHO/ETH ve diğer işlem çiftlerinden faydalanabilirsiniz.

VeThor Token Hakkında Sık Sorulan Sorular

VeChain Thor Token işlemlerini nereden görebilirim?

VeChain Thor Token işlemlerini VeChain Thorscan üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

VeThor Token hakkında daha fazla bilgiye nereden erişebilirim?

VeThor Token hakkında daha fazla bilgiye VeChain’in sitesi ve Binance Research üzerinden erişebilirsiniz.

VeThor Token hakkındaki gelişmelere nereden erişebilirim?

VeThor Token hakkındaki gelişmelere Coinkolik.com üzerinden kripto para haberleri kısmından erişebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner