Yükleniyor...

Voodoo, Blockchain Oyunlarına 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacağını Açıkladı

Fransa merkezli oyun şirketi Voodoo, blockchain destekli mobil oyunlara 200 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

voodoo

Fransa merkezli oyun şirketi Voodoo, blockchain destekli mobil oyunlara 200 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Mobil oyun üreticisi Voodoo, şu anda en çok 5 milyar indirme ve aylık 300 milyon aktif kullanıcıya sahip hyper-casual oyunlarıyla tanınıyor. Voodoo’nun popüler oyunları arasında Helix Jump, Crowd City, Hole.io ve Paper.io 2 bulunuyor.

Voodoo Blockchain Tabanlı Oyun Sektörünü Güçlendiriyor

blockchain gaming

Voodoo, mevcut blockchain oyunlarına, ilginç fikirlere sahip oyun stüdyolarına veya yeni blockchain oyunları geliştirmek için yeni ekipler oluşturmak isteyen kişilere fon sağlayarak blockchain oyunlarına yatırım yapacağını duyurdu.

Blockchain oyunları oluşturmaya odaklanan dahili ve harici 10 stüdyosu bulunan Voodoo, önümüzdeki yıl boyunca yalnızca blockchain oyunlarının geliştirilmesine odaklanmak için ek 20 stüdyo daha oluşturmayı planlıyor.

Paris merkezli şirketin CEO’su Alex Yazdi, oyuncular blockchain oyunlarında dijital varlık satın almaya alışkın oldukları için oyun oynama kavramını bozacağına inandığını söyledi.

mobil blockchain

Yazdi sözlerine şunları ekledi;

“Bu aynı zamanda oyuncuların varlıklarından kar elde etmelerini sağlayacak ve yeni bir “oyna ve kazan” modeli ortaya çıkaracak. Vizyonumuz, blockchain’i mobil kullanıcılara getirmek, genç veya gelecek vaat eden herhangi bir stüdyonun bu segmentte başarıya ulaşmasına yardımcı olmaktır.”

Voodoo’nun finansal yatırımına, teknoloji araçları, veri analitiği entegrasyonu ve analiz desteğine ek olarak diğer projelerin oyun oluşturmasını, test etmesini ve başlatmasını sağlayan platformu eşlik edecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x