Yükleniyor...

Voyager, Alameda’ya Verdiği Krediyi Geri Almak İstiyor

Alameda, Voyager'a kripto paraların düşüşünden önce 377 milyon dolar olarak aldığı krediden 200 milyon dolar borçlu.

Voyager Alamedaya Verdigi Krediyi Geri Almak Istiyor

Alameda, Voyager‘a kripto paraların düşüşünden önce 377 milyon dolar olarak aldığı krediden 200 milyon dolar borçlu.

Alameda’nın çoğunluğunu kripto para üzerinden aldığı kredide Voyager’a 200 milyon dolar borçlu olmasının ardından New York Federal Mahkeme’sinden kredinin çözülmesi için istekte bulundu.

Voyager, Alameda’ya Verdiği Kredinin Çözülmesini İstiyor

İflas eden borç verme platformu olan Voyager Digital, en son mahkeme kararıyla varlıklarını açık artırmaya çıkarmıştı. Şimdiyse Voyager Digital, Alameda’ya çoğunluğunu kripto para üzerinden verdiği borcun çözülmesi için New York Federal Mahkeme’sine başvurdu.

Şirketin, Alameda’ya verdiği borç verildiği dönem 377 milyon dolar ediyorken kripto paraların düşüş yaşamasıyla birlikte şu anda yaklaşık olarak 200 milyon dolar ediyor.

Verilen kredinin çoğunluğu Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDC’den oluşuyordu. Kredinin ödenmesi karşılığında Alameda, taahhüt ettiği teminatta 160 milyon dolar daha alabilecek.

Alameda Research’ten aynı yönetim tarafından kontrol edilen ayrı bir şirket olan Alameda Ventures, mevcut piyasa koşullarını hafifletmek için Voyager’a 200 milyon dolar nakit ve USDC ve ayrıca 15.000 BTC kredi vermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner