Yükleniyor...

WAGMI Nedir? WAGMI Neyin Kısaltması?

WAGMI "We Are All Going to Make It" ifadesinin kısaltılmış şeklidir ve "Hepimiz Başaracağız" anlamına gelir.

WAGMI 1

WAGMI “We Are All Going to Make It” ifadesinin kısaltılmış şeklidir ve “Hepimiz Başaracağız” anlamına gelir. Dijital varlıkların hayatımıza girmesiyle yaygınlık kazanan bu ifade, NFT jargonu arasında yer alarak kripto topluluklarında kullanılır.

WAGMI Ne Demek?

Özellikle NFT’lerin hayatımıza girmesiyle bilinirliği artan Wagmi kavramı “Hepimiz Başaracağız” demektir. “We Are All Going to Make It” ifadesinin kısaltılmışı olan Wagmi, kripto alıp satanlara, arkadaşlarına veya sosyal medya takipçilerine yoldaşlık ve destek bağlamında söylenmektedir. Bunun yanı sıra NFT dünyasında WAGMI, başarılı olan veya gelecekte başarılı olacağı düşünülen NFT’lerden bahsedilirken kullanılır.

GMI (going to make it) özellikle NFT yükselişinin ardından ekosistemde “biz” kültürünün ve dilinin yerleşmesi ile yakın zamanda WAGMI’ye dönüşmüştür.

wagmi

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?

NFT, benzersiz bir varlığı temsil eden bir blok zincirindeki bir tür kriptografik token’lar olarak tanımlanır. Açılımı “Non-Fungible Token” olan NFT, içerisinde resim, ses dosyası, video veya fiziksel bir varlığın dijital karşılığının kanıtını bulundurur.

Ethereum blok zincirinin bir parçası olan NFT’ler dijital eserlere sahip olmak için bir tür sertifika gibi düşünülebilir. NFT alışverişler blok zinciri teknolojisi üzerinden kayıt altına alınmaktadır. Bu blokzincirler, içindeki verilerin değiştirilememesini sağlayacak şekilde şifrelenmiştir. Bu dijital varlıklar silinemezler, kopyalanamaz veya benzer bir varlıkla eşitlenemezler, çünkü her NFT varlığı kendi başına benzersiz özelliğe sahiptir.

NFT, blok zinciri teknolojisini kullanarak benzersiz ve tahsil edilebilir bir şeyi temsil eden bir kripto varlığıdır. Bir diğer deyişle, özgünlük ve güvenlik sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanan dijital varlıklardır. Blokzincir, temelde bilgileri kaydetmek ve depolamak için dağıtılmış bir veritabanıdır. Bu veritabanı aynı zamanda dijital defter olarak da adlandırılır ve merkezi olmayan ağ, verilerin saldırıya uğramamasını veya manipüle edilmemesini sağlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner