Yükleniyor...

Wharton School, Metaverse Kursu Başlattı

Teknoloji ve sanal dünyalar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve insanlar yeniliklere ayak uydurmak için projeler başlatıyor.

Wharton School Metaverse Kursunu Baslatti

Teknoloji ve sanal dünyalar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve insanlar yeniliklere ayak uydurmak için projeler başlatıyor. Özellikle, gerçek ve sanal dünyayı bir araya getiren metaverse bu konuda kilit bir role sahip. Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Wharton School da metaverse dünyasına kapılarını açıyor.

Metaverse Dersleri Okullarda Yaygınlaşıyor

Metaverse evrenini bir iş kolu olarak gören Wharton School, altı haftalık metaverse odaklı çevrimiçi bir işletme kursu başlattı. Kursun amacı; öğrencileri gelişen metaverse hakkında eğitmek ve onlara içindeki sorunları çözmeleri için araçlar sağlamak.

Wharton School ve ekonomik danışmanlık firması Prysm Group ile geliştirilen altı haftalık metaverse kursu; Adobe, Animoca Brands, Second Life ve Unity şirketlerindeki çalışanların da katkısıyla hazırlanan 50’den fazla ders videosu içerisinde barındırıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Duke Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi gibi kaliteli üniversiteler; NFT ve Web3 teknolojisine dayalı derslere fakültelerinde yer vermişti. Wharton’un “Metaverse Ekonomisinde İşletme” olarak adlandırdığı kurs da metaverse hakkında bir Ivy League okulundan çıkan ilk işletme kurslarından biri oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner