Yükleniyor...

Wuhan, Covid-19’un Ekonomiye Etkisini Azaltmak İçin Metaverse Geliştirecek

Çin'de Covid-19'un ilk ortaya çıktığı şehir olan Wuhan, pandemiden olumsuz etkilenmiş ekonomisini canlandırmak için metaverse'ü benimseme planları olduğunu açıkladı.

metaverse

Çin’de Covid-19’un ilk ortaya çıktığı şehir olan Wuhan, pandemiden olumsuz etkilenmiş ekonomisini canlandırmak için metaverse’ü benimseme planları olduğunu açıkladı.

Hubei eyaletinin başkenti Wuhan hükümeti, 2022 çalışma planına göre metaverse, blok zinciri, büyük veri, bulut bilişim, coğrafi bilgi ve kuantum teknolojisini ekonomisine entegre edecek.

China Securities Journal’a göre, diğer üç bölge Zhejiang eyaleti, Anhui eyaletindeki Hefei şehri ve Jiangsu eyaletindeki Wuxi şehri çalışma planlarında veya diğer duyurularda metaverse’deki amaçlarını ortaya koydu.

Çin devlet medyası daha önce, küçük ve orta ölçekli metaverse yatırımlarını olgunlaşmamış teknoloji olarak adlandırarak metaverse hakkında uyarılar yayınlamıştı. Şimdi ise pandemiden olumsuz etkilenen ekonomisini canlandırmak için metaverse’ü kullanacağını duyurdu.

akparti metaverse toplanti

İş takipçisi Qichacha’dan alınan verilere göre, Baidu ve NetEase gibi teknoloji devleri de olmak üzere Çinli şirketler, Pazartesi itibariyle 3.700’den fazla ilgili ticari markayı tescil ettirerek metaverse alanına girdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner