Yükleniyor...

Yapay Zeka Coin’leri Yükselişte!

Bitcoin'e (BTC) rağmen son bir haftada ciddi değer kazanan yapay zeka projeleri, yatırımcıların dikkatini çekti.

Yapay Zekadan Bitcoin Yil Sonu Fiyat Tahmini

Bitcoin’e (BTC) rağmen son bir haftada ciddi değer kazanan yapay zeka projeleri, yatırımcıların dikkatini çekti.

BTC‘de devam eden akümüle süreci, altcoin’lerdeki satış eğilimini artırdı. Pek çok altcoin, yakın zamanlı destek seviyelerini test ederken, yapay zekayla ilgili coin’lerin artış göstermesi, piyasada yankı yarattı. Yapay zeka projelerinin önde gelen isimlerinden Fetch.Ai (FET) ve SingularityNET’in (AGIX) son 7 günlük performansı, diğer altcoin’leri solladı.

Ekran Resmi 2023 05 20 17.25.21

Diğer Altcoin’lere Taş Çıkarttılar

AGIX’in son bir haftada yüzde 43, FET’in ise son bir haftada yüzde 25 oranında artış göstermesi, hem BTC’yi hem de diğer altcoin’leri geride bıraktı. Bir dönem popülaritesi azalan yapay zeka coin’leri, FET ve AGIX’in son yükselişinden güç bularak yeniden gündeme oturdu.

Yalnızca kripto endüstrisinde değil, dünyanın birçok alanında kullanılmaya başlanan yapay zeka teknolojisi, kripto paralara da yansıdı. Neredeyse tüm altcoin marketi stabilliğini korurken, yapay zeka odaklı coin’ler ön plana çıktı. Henüz BTC’nin iyi konumda olmamasına rağmen artış gösteren yapay zeka coin’lerinden beklenti büyük görünüyor.

Ekran Resmi 2023 05 20 17.26.31

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner