Yükleniyor...

Yapay zeka coin’lerine talep artıyor: Hızlı toparladılar

Yapay zeka (AI) ile ilgili kripto para birimleri, Nvidia'nın hisselerinin piyasa değerinde 430 milyar dolar kaybetmesine rağmen geçen hafta artış gösterdi.

Trader yapay zeka odakli kriptonun yeniden yukselecegini dusunuyor

Yapay zeka (AI) ile ilgili kripto para birimleri, Nvidia’nın hisselerinin piyasa değerinde 430 milyar dolar kaybetmesine rağmen geçen hafta artış gösterdi.

Kripto yatırımcıları tarafından yakından takip edilen bir şirket olan Nvidia, genellikle yapay zeka kripto para piyasasının bir göstergesi olarak görülüyor. Pek çok yapay zeka şirketinin kendi yapay zeka modellerini çalıştırmak için kullandığı bilgisayar çiplerini üreten Nvidia, Google Finans verilerine göre son beş işlem gününde hisse senedi fiyatının yüzde 11,08 oranında düştüğünü gördü .

Öte yandan CoinMarketCap verilerine göre, Fetch.AI (FET) ve SingularityNET (AGIX) son yedi gün içinde yüzde 23,46 ve yüzde 20,83 artış gösterdi.

nvidia kripto yapay zeka

NVIDIA, kripto endüstrisine yapay zeka trendine yön veriyor

21 Haziran’da Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvuruya göre Huang, 13 Haziran’dan bu yana 79,38 milyon dolar değerindeki Nvidia hisselerini tasfiye etti ve araştırma şirketlerinin dikkatini çekti.

YChart verilerine göre, 24 Haziran itibarıyla Nvidia’nın piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,34 trilyon dolara ulaştığından bu yana son beş işlem gününde neredeyse yüzde13 düşüşle 2,903 trilyon dolar oldu.

Yapay zeka bazlı token’larında Nvidia ile birkaç paralel hareket örneği yaşandı; bu durum en son Nvidia’nın 2023’ün son çeyreğine ilişkin kazanç raporunu yayınladığında fark edildi.

21 Şubat’ta Nvidia, 2024’ün 4. çeyreğinde gelir ve kazancının sırasıyla 22,1 milyar dolar ve 12,3 milyar dolar olduğunu açıkladı ; bu, 2023’ün 4. çeyreğine kıyasla yüzde 265 ve yüzde 769 artış anlamına geliyor.

OpenAI CEO’su Sam Altman’ın Worldcoin’i (WLD) ay boyunca yüzde 240’lık bir performans sergilerken, blockchain AI analiz firması Arkham Intelligence’ın yerel token’ı ARKM aynı dönemde yüzde 211 artış kaydetti. Haberin yazımı itibarıyla Worldcoin son yedi gün içinde yüzde 9,07 artışla 0,005 dolardan işlem görürken, Arkham aynı dönemde yüzde 16,34 artışla 1,96 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner