Yükleniyor...

Yatırımcılar bu 5 altcoin’den uzaklaşıyor: Düşüş sürebilir!

Bitcoin'in (BTC) pozitif bir bölgede fiyatlamasına rağmen bazı altcoin'lerde yaşanan düşüşler kafa karıştırdı.

düşüş grafik yatırımcı

Bitcoin’in (BTC) pozitif bir bölgede fiyatlamasına rağmen bazı altcoin’lerde yaşanan düşüşler kafa karıştırdı.

Bitcoin‘in 63.500 dolar üzerinde işlem görmesine karşılık düşüş yönlü hareket eden altcoin’ler dikkatlerden kaçmadı. Altcoin piyasasının büyük bir kısmı yükseliş eğilimindeyken bu projelerin satış baskısı görmesi doğal olarak panik yarattı. Peki bu altcoin’ler hangileri oldu?

xrp ripple dusus

1- Hedera (HBAR)

Dönem dönem yukarı yönlü ataklarıyla gündeme gelen HBAR, bu sefer yatırımcısını hüsrana uğrattı. Son 24 saatte yüzde 10,50 düşüş yaşayan HBAR, listenin zirvesinde yer edindi. Satış yönlü işlemlerin ağırlık bastığı parite, BTC’nin yönünü aşağı çevirmesi halinde sert düşüşler ile karşı karşıya kalabilir.

hbar kripto

2- Opitmism (OP)

Katman-2 kategorisinin popüler altcoin’i OP, son 24 saatte yüzde 9 değer kaybederek listenin ikinci sırasına yerleşti. Diğer katman-2 projelerine oranla daha fazla satış baskısı gören OP, haliyle de ekosistemini ve yatırımcısını tedirgin etti.

op kripto 7mayis

3- Conflux (CFX)

Asya’nın incisi olarak nitelendirilen CFX, kısa bir süre önce patlama yapmıştı. Asya’dan gelen ETF haberleriyle rüzgarı arkasına alan popüler altcoin, daha sonrasında ivmesini kaybetti. Son 24 saatte yüzde 8 düşüş kaydederek listeye üçüncü sıradan dahil oldu.

altcoin cfx 7mayis

4- Wormhole (W)

Birkaç gün önce gerçekleştirdiği airdrop ile tepkileri çeken W, satış baskısı görmeye devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 7 düşüş yaşayan W, listenin dördüncü sırasında yer edindi. Solana ekosisteminin gözden düşmesi veya BTC’nin 63.000 doların altında kalması gibi unsurlar, W’yi daha da alt seviyelere çekebilir.

w altcoin 7mayis

5- Floki (FLOKI)

Köpekli memecoin’lerin başında gelen FLOKI, kısa süredeki düşüşüyle dikkat çekti. Son 24 saatte yüzde 6 değer kaybeden popüler coin, memecoin furyasına dair negatif bir sinyal verdi. Diğer memecoin’lerde düşüş gözlemlenmesi halinde FLOKI’de satışlar artabilir.

floki altcoin 7mayis

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner