Yükleniyor...

Yeni Kripto Paralara Doğru Bir Şekilde Nasıl Yatırım Yapılır?

ICO günleri geride kaldı, ancak yeni kripto para projeleri ortaya çıkmaya devam ediyor.

c 1 1200x600 1

ICO günleri geride kaldı, ancak yeni kripto para projeleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün CoinMarketCap hizmetine göre 8000’den fazla kripto para ve token bulunuyor. Ve bu rakam servislerin listeye eklemedikleri veya listeden çıkarmadıkları dikkate alınmadan verilir. Seçim gerçekten çok kapsamlı, ancak ICO’ya bakıldığı zaman bu kripto paraların çoğunun dolandırıcılık amacında olduğu anlaşılıyor.

Peki çok çeşitli seçenekler arasından gerçekten gelecek vaat eden bir kripto para projesi nasıl seçilir? Aşağıdaki faktörlere dikkat edilmesi gerekiyor:

1. Topluluk: Eğer projenin izleyicileri yoksa, yeni gelişmeleri kim destekleyebilecek? Bu aynı zamanda yeni kripto paralar için de geçerlidir: Bir projenin geniş ve aktif bir topluluğu varsa, o zaman mutlu bir şekilde yeni bir token alırlar, ondan kurtulamazlar ve bu uzun vadeli büyümeye katkıda bulunur.

2. Ürün: Kripto para pratik bir uygulamaya sahip olmalıdır. Hiçbiri yoksa, fiyat değişikliklerinde para kazanmak için yaratılmıştır. Kural olarak, bu tür kripto paralar uzun sürmez; bir noktada, yaratıcıları büyük bir varlık grubunu satarak fiyatı düşürür. Kripto paranın pratik bir uygulaması varsa, o zaman fiyatta sürekli bir artışın garantisi olacak şekilde sürekli bir talep sağlanır.

3. Kripto paranın fiyatı projenin başlangıcında ve önümüzdeki birkaç ayda kendini nasıl gösterdi: Yukarıda, fiyat hareketlerinden para kazanmak amacıyla bir kripto para yaratılırsa, yakında amortismana uğrayacağı söylendi. Ancak başlangıçta kripto para iyi bir büyüme oranı gösteriyorsa, ancak daha da önemlisi, konumunu korumayı başardıysa, o zaman bu bir şeyden bahsediyor: Proje geliştiricileri ve ilk yatırımcılar bunu satıp kurtulmayacaktır.

4. Beklentiler: Pratik uygulamaya ek olarak, kripto para biriminin halihazırda işlem gördüğü yere bakmanız gerekir. Proje yeniyse, token’ı sınırlı sayıda sitede işlem görebilir. Böylelikle her yeni listeleme ile kripto paranın fiyatı olumlu tepki verecektir çünkü işlem hacmi artacaktır. Bununla birlikte, bir projenin bir geçmişi varsa ve birçok kripto para birimi platformunda alınıp satılıyorsa, büyük olasılıkla ani büyüme beklenmez çünkü potansiyel zaten tükenmiştir.

Çok yakında, GR token’ı Bitcoin.com kripto para borsasında listelenecek. Bunun değerli bir yatırım seçeneği olup olmadığını anlamak için, token’ı yukarıdaki faktörlere göre değerlendirelim:

1. Topluluk: Token’ın yaratıcısı, kripto para birimleri ve geleneksel finansa adanmış birkaç Telegram kanalının sahibi Pavel Gromov: Crypto Chief, Altseason, Margin, Gromov Says. Kanalların toplam izleyici sayısı 100 bin kişiyi aşıyor. Buna ek olarak, bir yıl önce, içinde GR token’ın uygulandığı ticaret sinyallerini sağlamak için Profil Chief isimli bir hizmet başlatıldı.

2. Ürün: GR token’ı ile Profit Chief hizmeti müşterileri şunları satın alabilir:

– Ticaret sinyallerine abonelik.
– Bitcoin değer kaybına karşı sigorta.
– Yatırım notları.

3. Kripto paranın fiyatı projenin başlangıcında ve önümüzdeki birkaç ayda kendini nasıl gösterdi. GR token’ı Ekim 2020’de piyasaya sürüldü ve 0,01 dolara mal oldu. 25 Şubat 2021 itibariyle GR’nin maliyeti 2,64 dolar. Ve analitik servisi CoinMarketCap’e göre oldukça normal bir dalgalanma var yani fiyatta keskin bir düşüş yaşanmadı.

4. Beklentiler: Başlangıcından bu yana, GR token’ı yalnızca Uniswap’te işlem görüyor. 10 Mart 2021’de, merkezi kripto para borsasındaki ilk listeleme Bitcoin.com ile gerçekleşecek. Proje yönetimi, yıl sonuna kadar birkaç büyük borsaya daha girmenin planlandığını belirtiyor. GR token yalnızca yolculuğunun başlangıcında ve büyük borsalarda listelenmesi daha fazla büyümeye katkıda bulunacak.

Ama hepsi bu kadar değil! 10-11 Mart 2021’de Bitcoin.com borsası, Profit Chief hizmetinin yeni “Özel Değişim” hizmetinde kullanılacak olan GRB stablecoin’in AirDrop’una ev sahipliği yapacak. AirDrop’a katılmak için Bitcoin.com borsasına kaydolmanız ve bakiyenizde GR token bulundurmanız gerekir. Bakiyede ne kadar çok GR token’ı olursa, o kadar fazla GRB stablecoin kredilendirilecektir. Projenin 2021 için büyük planları var, yaklaşan AirDrop ile ilgili tüm bilgiler buradan okunabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner