Yükleniyor...

Banksy’nin “Morons” Adlı Eserinin NFT’si 400.000 Dolara Satıldı!

"Morons" adı verilen ve artık yakılarak yok edilmiş olan Banksy resminin tokenize edilmiş versiyonu, 228.

banksy nft

“Morons” adı verilen ve artık yakılarak yok edilmiş olan Banksy resminin tokenize edilmiş versiyonu, 228.69 ETH (yaklaşık 400.000 dolar) karşılığında NFT açık artırmasında satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gizemli İngiliz sokak sanatçısının orijinal tablosu ilk olarak 2006’da 16.250 sterline satıldı. Bu eser kalabalık bir müzayede evini tasvir ediyor. Resimde müzayedecinin arkasındaki yer alan çerçeve içerisinde, basitçe şu ifadeler yazılı: “SİZİN BU Boku GERÇEKTEN SATIN ALDIĞINIZA İNANAMIYORUM.”

xburnt banksy sells 400000 march 2021 1175x500.png.pagespeed.ic .6MfiNkUTU2

Bu yılın başlarında bir grup blockchain yatırımcısı ve uzmanı, Banksy kimlik doğrulama kuruluşu Pest Control tarafından doğrulandıktan sonra 95.000 dolara ‘Morons’u satın aldı. Bu grup, merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri Injective Protocol ve SuperFarm üyelerini içeriyordu. Pyro-seven anarşistler daha sonra, Brooklyn, New York’ta çalışmaları yaktıklarını gösteren bir video yüklediklerinde dünyanın dört bir yanındaki sanat severleri kızdırdı. Resim, yanmakta olduğu dayanılmaz üç dakikanın çoğunda aleve dayanıklı göründü. Yakılan sanat eseri bu nedenle “Burned Banksy” adıyla anılıyor ve bu şekilde NFT olarak satışa çıkarıldı.

Kripto para blok zincir şirketi Injective Protocol, “Morons” adlı eserin yok edilmesini video olarak yayınladı ve dijital bir varlığa ve değere dönüştürdü. Bu NFT daha sonra 400.000 dolara satıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x