Yükleniyor...

Tweet’lerinizi NFT Olarak Nasıl Satabilirsiniz?

NFT'lerin (non fungible token) her geçen gün daha popüler olmasıyla birlikte, her gün daha fazla kişi tweet'lerini NFT'ye dönüştürüp satışa sunmaya başladı.

nft

NFT’lerin (non fungible token) her geçen gün daha popüler olmasıyla birlikte, her gün daha fazla kişi tweet’lerini NFT’ye dönüştürüp satışa sunmaya başladı. Valuables isimli web sitesi aracılığı ile tweet’leri satışa çıkarmak mümkün.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz gün atmış olduğu ilk tweet’i satışa sundu. Teklif şimdiye kadar 2.5 milyon doları aşmış durumda.

Jack Dorsey, bunu yapabilmek için tweet’ini Valuables platformunda temsil eden bir NFT oluşturdu. Yanı her tweet için bir dijital token oluşturmak artık mümkün. Site aracılığı ile de açık arttırma yoluyla bu token satışa çıkarılabilir.

Jack Dorsey gibi birçok ünlü isim de tweet’lerini satışa çıkarmaya başladı. Ancak bu satış yalnızca ünlülerin yapabileceği bir şey değil. Herhangi bir kişi de rahatlıkla atmış olduğu bir tweet’i satışa çıkarabilir.

Tweet’lerinizi Satışa Çıkarmak İçin Ne Yapmanız Gerekir?

İlk etapta bir Metamask cüzdanı kurmanız gereklidir. Bu cüzdan, kullanmış olduğunuz web tarayıcısına entegre bir biçimde çalışan bir cüzdandır. Metamask’ı, satmış olduğunuz tweet’ler için ödeme alacağız zaman kullanabilirsiniz.

Metamask cüzdanını kurduktan sonra, Valuables’i de kolay bir biçimde kurma şansına erişebilirsiniz. Yapmanız gereken şey Valuables web sitesine gidip, siteyi Ethereum cüzdanınıza bağlayacak olan MetaMask ile oturum açmak. Bu hesaba erişebilmek için Twitter ile de oturum açmanız gerekir.

Twitter hesabınızı ve cüzdanınızı bağlamanız ardından, aslında tüm tweet’leriniz otomatik olarak satışa sunulacaktır. Bu tweet’lerinizi zorunlu olarak satmanız gerekeceği anlamına gelmez. Ancak tweet’lerinize çeşitli teklifler yapılabilir.

Değerli Eşyalar sekmesine gelip, burada satışa çıkarmak istediğiniz tweet’inizin bağlantısını, buradaki arama çubuğuna yapıştırabilirsiniz. Daha sonra bu sistem, size bu satışı paylaşmak için bir link verecektir. Sizler de bunu istediğiniz yerde yayınlayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner