Yükleniyor...

Yıllar Sonra Birisi 100 BTC’lik Casascius Barını Kullandı

2011 yılında Mike Caldwell, ünlü Casascius fiziksel Bitcoin koleksiyonunu yarattı ve o zamandan beri bu seri son derece değerli hale geldi.

Casascius bar

2011 yılında Mike Caldwell, ünlü Casascius fiziksel Bitcoin koleksiyonunu yarattı ve o zamandan beri bu seri son derece değerli hale geldi. Bu önemli koleksiyonda hologramlar ve onların altında özel anahtarlar yer alıyordu. Bununla birlikte parçalarda Bitcoin adresinin ilk 8 karakteri de yazılıydı. Ürünler 2013 Kasım’ına kadar satışta kaldı. Her bir barda farklı miktarda BTC bulunuyordu.

Uzun zamandır unutulan bar yine ortaya çıktı. Geçtiğimiz 23 Aralık’ta kim olduğu belirlenemeyen birisi 100 BTC değerinde olan (723 bin dolar) Casascius barını açtı.

Casascius Barları Çok Popülerdi  

Yıllar önce insanlar fiziksel Bitcoinler yapmış ve bununla alakalı bir kitap bile çıkarılmıştı. Ancak bu günlerde, hükümet düzenlemeleri sektörü boğduğundan fazla fiziksel Bitcoin üreticisi yok. Casascius barları şimdiye kadar oluşturulan tüm fiziksel BTC sikkelerinin en popüleri olarak kabul ediliyor. Ne yazık ki 27 Kasım 2013’te Caldwell, ürettiği dijital bitcoin içeren tüm ürünlerin satışını askıya almak zorunda kalmıştı. Bu fiziksel eşyaların üretim dönemi boyunca Caldwell 1, 10, 25, 100 ve 1.000 BTC’lik artışlar içeren madeni paralar ve çubuklar bastı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner