Yükleniyor...

Yok böyle bir düşüş: Magmaya indi!

Loom Network (LOOM), 4 günde 0,50 dolar seviyesinden 0,1150 dolara düşerek yatırımcılarını mağdur etti.

LOOM

Loom Network (LOOM), 4 günde 0,50 dolar seviyesinden 0,1150 dolara düşerek yatırımcılarını mağdur etti.

Binance’in düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerini kaldıraçlı işlemlere dahil etmesi, piyasada çalkantılı bir dönemi başlattı. Birçok hayalet proje, vadeli işlemlere girmesiyle yoğun hacim yarattı ve sansasyonel yükselişlere imza attı. Ancak bu projeler, içi boş olduğu için kısa sürede düşüşe geçti ve yeni yatırımcılarında mağduriyet yarattı.

Bu projelerden birisi olan Loom Network (LOOM), 4 gündür soluksuz bir düşüş yaşıyor. Proje, 15 Ekim’de oluşturduğu 0,50 dolarlık zirvesinden 0,1150 dolara düşüş yaşadı.

Loom Network (LOOM), dibi bulamadı!

Loom Network (LOOM), adeta Terra Luna ve FTX dönemindeki çöküşe benzer bir düşüş yaşadı. LOOM, 15 Ekim’den bu yana yüzde 77’lik bir düşüşe imza attı.

Durdurak bilmeden düşen LOOM, halen daha fiyat bakımından yüksek seviyede bulunuyor. Binance’te de yer alan LOOM, uzun süredir hayalet proje olarak varlığını sürdürdü. Proje, Binance’te vadeli işlemlere dahil edildikten sonra boğa koşusu yaşadı. Bir ay önce LOOM fiyatı 0,048 dolar civarındayken, bugünlerde yüzde 77’lik bir düşüş yaşasa bile 0,1140 dolar seviyesinde. LOOM, halen daha yüzde 100’den fazla bir aylık performansa sahip durumda.

Ancak ponzi şemasına sahip olan LOOM, 4 günde yaşadığı düşüş ile yeni yatırımcılarını mağdur etmiş durumda. LOOM, soluksuz bir düşüş yaşayarak, son günlerin en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu.

Ekran Resmi 2023 10 19 11.10.43

Loom Network, hayalet proje olarak biliniyor ve yükselişinin arkasında Asyalı kripto borsalarının olduğu düşünülüyor. Loom Network’ün ekibi, 13 Ekim tarihinden bu yana sosyal medya platformu X’ten herhangi bir paylaşımda bulunmadı. Ekibin son paylaşımı ise 13 Ekim’de LOOM arzı ile ilgili oldu.

Bu tarz kripto projeleri, piyasa yapıcıların ilgi odağı konumunda. Piyasa yapıcılar, düşük piyasa değerine sahip olan hayalet projelerine yaptıkları yatırımlar ile manipülasyon yaratıyor. Bu manipülasyonlar sonucunda, kripto para birimlerinin fiyatında sansasyonel yükselişler yaşanıyor ve yeni yatırımcılar FOMO’ya kapılarak dahil oluyor. Daha sonra piyasa yapıcıların satışa başlaması, yeni yatırımcıları hayalet projelerde mahsur bırakıyor.

Loom Network, hayalet proje olmasına rağmen 140 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Şişmiş bir fiyat görünümü veren LOOM, düşüşünü sürdürebilir.

Proje, merkeziyetsiz uygulama geliştiricileri için çok zincirli birlikte çalışabilirlik sağlamayı amaçlıyor. Platform, 2018’den bu yana hizmet veriyor. Tamamen merkeziyetsiz geliştiricilere odaklanan ve çok zincirli merkeziyetsiz finans sistemleri sunan Loom Network, Asya’dan ilgi görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner