Yükleniyor...

ZetaChain (ZETA) dikkat çekiyor: Yüzde 150 yükseliş!

Piyasaya yeni çıkan katman-1 blokzinciri ZetaChain (ZETA), lansmandan bu yana yüzde 150'ye varan yükselişe imza attı.

zetachain zeta yükseliş

Piyasaya yeni çıkan katman-1 blokzinciri ZetaChain (ZETA), lansmandan bu yana yüzde 150’ye varan yükselişe imza attı.

Kripto para piyasası, düşüş yönlü bir genel görünüme sahip durumda. Birçok altcoin, Bitcoin’in (BTC) yönünü bulamaması nedeniyle geri çekilmelere imza attı. Özellikle majör coin’lerde keskin düşüşler görüldü.

Kripto para piyasasının düşüş yönlü ilerlediği bugünlerde, sektöre yeni giriş yapan kripto projeleri ön plana çıktı. Jupiter Exchange (JUP) ve ZetaChain (ZETA) haftaya damga vuran projeler oldu.

Katman-1 blokzinciri ZetaChain, geçtiğimiz gün dikkat çeken bir lansmana imza attı. Projenin yerel token’ı ZETA, piyasaya sürüldükten sonra yüzde 150’ye varan yükselişe ev sahipliği yaptı.

zetachain projesi

ZetaChain (ZETA) dikkat çeken başlangıca imza attı

Kripto sektörünün yeni aktörlerinden ZetaChain (ZETA), dikkat çeken bir lansman gerçekleştirdi ve fiyat istikrarını sağladıktan sonra yüzde 150’ye yakın yükseliş gerçekleştirdi.

ZetaChain ZETA grafik

ZETA, piyasaya çıktıktan sonra 0,67 dolar seviyesinde istikrar yakaladı. Bu bölgeye kadar airdrop ve kâr satışlarıyla geri çekilen proje, kısa süre sonra yükseliş trendine başladı. ZETA, 1 Şubat 08:00’den itibaren yüzde 150’ye yakın yükseliş gerçekleştirdi.

ZETA’nın yükselişi, projenin yapısına ve ekosistem gelişimine bağlandı. ZetaChain, 2023 yılının Ağustos ayında 27 milyon dolarlık önemli bir yatırım elde ederek ekosistemini güçlendirdi. Lansmanını Şubat ayına bırakan proje, bu döneme kadar önemli girişimlerde bulundu. Özellikle BNB Chain ile yapılan ortaklık, ZetaChain’in ön plana çıkmasına katkı sağladı.

Yeni nesil katman-1 blokzinciri olan ZetaChain, merkeziyetsiz uygulamaların ağ üzerinde birlikte çalışabilmesine katkı sağlıyor. Proje, tüm kripto paralara tek bir zincir üzerinden erişim imkanı sunuyor.

ZETA, son yükselişiyle birlikte 400 milyon dolar piyasa değerine yaklaştı. Kripto para birimi son 24 saatte 258 milyon dolar hacim elde etti.

Grafik yapısına bakıldığında, ZETA’nın 1,68 dolar direncini zorladığı görülüyor. Bu bölgenin aşılması halinde fiyat, 1,75 dolar direncine yükseliş gerçekleştirebilir. 1,75 dolar direnci aşılırsa, ZETA için sonraki hedef 1,84 dolar olabilir. ZETA’nın yükselişindeki majör direnç noktası ise 1,90 dolar seviyesi olarak görünüyor.

ZETA’nın düşüşe geçmesi ve satış baskısının artması halinde 1,61 dolar seviyesi destek görevi görebilir. Bu bölgenin de kırılması halinde fiyat 1,51 dolara kadar düşüş gerçekleştirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner