Yükleniyor...

22 Dolar Değerindeki Ethereum (ETH) Transferi için 450 Bin Dolar Ödedi!

19 Şubat'ta 0.

Ethereum ETH 1

19 Şubat’ta 0.15 ETH’den daha az bir miktardan oluşan transferler için 450 bin dolar değerinde gas yani işlem ücreti ödendiği keşfedildi. Yaklaşık 22 dolar değerindeki 0.15 ETH transferi için bir Ethereum adresi 450 bin dolar işlem ücreti ödedi. Kimisine göre ödenen işlem ücretleri bir hatanın sonucu, ancak kimisi bunun kara para aklama planının bir parçası olduğunu öne sürüyor.

Toplamda 4 İşlem Gerçekleştirildi

Yapılan ilk işlemde sadece 1.5 dolar değerinde 0.01 ETH gönderimi yapıldı ve bunun için 30 bin doların üzerinde bir işlem ücreti ödendi. İkinci ve üçüncü işlemlerde ise toplamda 0.04 ETH gönderimi yapıldı ve sırasıyla 120 bin ve 60 bin dolar değerinde işlem ücreti ödendi. Son olarak ise 0.1 ETH gönderimi yapıldı ve bu son işlem için 2.100 ETH değerinde işlem ücreti ödendi. Güncel Ethereum fiyatıyla 15 dolar değerindeki Ethereum’un transferi için toplamda 308.000 dolar ödenmiş oldu.

Tahmin edileceği üzere Ethereum adresinin sahibinin veya sahiplerini bilmek mümkün değil, ancak bu işlemlerin hangi amaçla yapıldığıyla ilgili birçok iddia ortaya atılmış durumda.

Kripto topluluğu ilk önce 450 bin dolar işlem ücreti ödenen 22 dolar değerinde dört işlemin basit bir kullanıcı hatası olduğu düşündü. Söz konusu kripto para cüzdan adresiyle ilgili yapılan analizler sonrasında bazı ilginç bilgiler ortaya atıldı. Cüzdandaki işlemlerin sırasıyla yapılması kafa karıştırıcı olarak değerlendirilirken, tüm bu işlemlerin bir kara para aklama girişimi olduğu üzerinde durulmaya başlandı.

Merkezi olmayan kripto para borsası girişimi Saturn Network, bir işlemin halka açık olmaması durumunda işlemin madenciliğinin planlı bir şekilde bir suç ortağı tarafından yapılmış olabileceğini söyledi. Ayrıca şüpheli dört işlemin en az ikisinin madenciliğinin aynı madenci tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi. Kimisi hem madencinin hem de cüzdan sahibinin aynı kişi olabileceğini öne sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner