Yükleniyor...

3D Hubs İstanbul’da Bitcoin ve 3D Yazıcılar Konuşuldu

GÜNCELLEME:

GÜNCELLEME: Alp Işık’ın 3D Hubs etkinliğinde yaptığı Bitcoin sunumuna, yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz. 

Dün akşam (15 Temmuz 2014) gerçekleştirilen etkinlikte, Bitcoin ve 3D yazıcı severler 3Dörtgen’de bir araya geldi. Oldukça keyifli geçen etkinlikte katılımcılar, 3D Hubs sunumu başlangıcına kadar, 3 boyutlu yazıcıların nasıl çalıştığına dair ipuçlarını ve 3 boyutlu yazıcıdan çıkan çalışmaları incelediler. İşte o çalışmalardan bazıları:

Etkinliğin gözdesi konumunda olan 3D kalem ile yapılan çalışmalar, katılımcıları bir şey ortaya çıkarma isteklerini ateşlerken, sonuçlar pek de iç açıcı olmadı. 3D kalemin kullanımı bir hayli zordu. Katılımcılar etkinlik alanındaki çalışmalara göz atarken, 3D Hubs sunumu için çağrı yapıldı ve bilgiler verildi. 3D Hubs’un oluşturduğu network sayesinde, 3D yazıcı sahipleri ile 3D baskı almak isteyen kullanıcılar bir araya gelerek ortaya bir ürün koyabiliyorlar.

    sunumbasliyor1photo1

Sunumdan sonra iftar arası verildi ve yemekler yenildi. Bu sırada, ben de sanırım Bitcoin ile iftar yapan ilk Bitcoin kullanıcılarından biri oldum. :) 3Dörtgen Cafe’de Mozerella Pesto Soslu Sandviç ve meyve suyunu iOS için geliştirilen Coinbase uygulaması ile 0.008 BTC’ye satın alarak iftarımı yaptım.

bitcoin-coinbase300x300

İftar arasından sonra 3Dörtgen’in Bitcoin ve Litecoin entegrasyonunu yapan Alp Işık, Bitcoin ve sanal paralar ile ilgili sunumuna başladı. Sunumu tüm katılımcılar merakla dinledi ve sunum sonrasında sorularını yönelttiler. Sunum kameradan çekildi ve Alp daha sonra bunu YouTube’da paylaşacağını söyledi.

Sunum bittikten sonra BitcoinHaber kurucusu Murat Kipel ve ben Bitcoin hakkında sohbet edip, yeni gelişmeleri konuştuk. 22 Temmuz’daki etkinlik için de görüşmek üzere sözleştik ve 3Dörtgen’deki maceramızı sona erdirdik.

Etkinlik oldukça güzeldi. Bitcoin ve sanal paraların ülkemizde yaygınlaşmasını, özellikle bu dijital paralar ile ilgili beyin fırtınalarının yapılmasını çok faydalı buluyorum. 22 Temmuz’da yine 3Dörtgen’de yapacağımız Bitcoin Meetup İstanbul etkinliğine tüm Bitcoin severleri ve Bitcoin’i öğrenmek isteyenleri bekliyorum. Etkinlikte BTCTürk CTO’su Emre Kenci de bizimle birlikte olacak. Etkinlikte görüşmek üzere…

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner