AB Blockchain Altyapı Planı Geliştirilmeye Devam Ediliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

AB Blockchain Altyapı Planı Geliştirilmeye Devam Ediliyor

Avrupa Parlementosu’nun 2030 hedeflerinin bir parçası olan sınır ötesi Blockchain altyapısına yatırım yapma hedefi AB’nin Dijital On Yıl politika programını onayladı.

avrupa birligi kripto

Avrupa Parlementosu’nun 2030 hedeflerinin bir parçası olan sınır ötesi Blockchain altyapısına yatırım yapma hedefi AB’nin Dijital On Yıl politika programını onayladı.

Mevcut girişimlerle birlikte Avrupa Blockchain girişimleri bu tabanda kamu hizmetleri oluşturma amacıyla destek alabilir.

AB Blockchain Altyapı Planı Avrupa Parlemento’sunda Onaylandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Parlamentosu, işletmelerin ve kamu hizmetlerinin çalışmalarını dijitalleştirmesine yardımcı olacak ve pan-Avrupa Blockchain tabanlı bir altyapı için destek sözü veren Dijital On Yıl politika programı için oylamayı kabul etti.

Gerçekleştirilen genel kurul toplantısında 25 çekimser oyla 22’ye karşı 529 oyla kabul edildi.

Politika dosyası, Avrupa Birliği’nin 2030 için dijitalleşme hedeflerine ulaşma hedeflerini belirleyen bir nitelikte. Ortak veri altyapısı oluşturmak, yüksek performansı artırmak gibi konuları kapsayan hedeflere ulaşmak için büyük ölçekli çok ülkeli projeleri ana hatlarıyla belirtiyor.

Avrupa Blockchain Hizmet Altyapısı, Norveç ve Lihtenştayn ile birlikte tüm AB üye devletlerinin yanı sıra Ukrayna’yı gözlemci olarak içeren sınır ötesi bir girişimdir. Bir AB Komisyonu sözcüsü gönderdiği bir e-posta ile konu hakkında şöyle dedi:

“EBSI, halihazırda Avrupa Komisyonu ile Avrupa Blockchain Ortaklığı arasındaki bir iş birliğine tabidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x