Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri ABD'nin Çin'in Dijital Para Atağı Konusundaki Endişeleri Artıyor

ABD’nin Çin’in Dijital Para Atağı Konusundaki Endişeleri Artıyor

ABONE OL:google-news

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), Çin’in dijital para alanındaki hakimiyetinin ABD’yi dezavantajlı konuma getirebileceği endişesi üzerine bir mektup yazdı.

Washington Examiner gazetesinin Salı günü aktardığına göre John Ratcliffe, ajansı ABD’deki işletmeleri daha rekabetçi hale getirecek kurallar getirmeye zorlamak amacıyla Kasım ayının başlarında SEC Başkanı Jay Clayton’a bir mektup yazdı.

Ratcliffe’in küresel kripto para madenciliği gücünün yarısından fazlasının Çin merkezli olduğu ve Çin Halk Bankası’nın ulusal dijital para birimini geliştirmekte olduğu gerçeğini gündeme getirdiği söyleniyor.

Ratcliffe’in üst düzey ekonomik istihbarat yetkililerinin Clayton’a sorunlar hakkında bilgi vermesini teklif ettiği bildirildi. Gazete ayrıca SEC’in Clayton’ın brifingi kabul edip etmeyeceğini soran sorusuna hemen yanıt vermediğini söyledi.

Ratcliffe ayrıca Clayton’a yaz aylarında ABD Senatörü Tom Cotton tarafından gönderilen, “politikanın daha net ifade edilmesi” ve dijital para birimleri hakkında resmi rehberliğe ihtiyaç olduğunu belirten bir mektubun bir kopyasını eklediğini söyledi.

Clayton, bu yılın sonunda SEC rolünden istifa edecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar