Yükleniyor...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kripto Paralar ve Metaverse Hakkında Konuştu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantı gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

celik metaverse akparti

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantı gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir basın toplantısı düzenleyen Çelik, MYK’de metaverse ve kripto para konusunun konuşulduğunu da dile getirdi.

Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün en kapsamlı değerlendirmelerden biri de, Ömer İleri başkanımızın gerçekleştirdiği sunum oldu. Metaverse kavramına kadar geniş çerçevede MYK’mız bu konuyu ele aldı. Dijitalin siyaseti diyoruz, dijital siyaset demiyoruz. Dijitalle ilgili olarak bunu yakından takip etmemiz gerektiği gözüküyor. Geleneksel kurumlarla ilgili, mülkiyet tanımı ile ilgili yeni boyutların açıldığını, yeni tehditlerin güçlü şekilde ortaya çıktığını görüyoruz. Metaverse kavramının insan, toplum hayatına yönelik etkileri ortaya koyuldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde yakın zamanda bir forum düzenlenecek. Teknolojik, felsefi, ekonomik boyutları kapsamlı şekilde ele alınacak.”

Kripto paralarla alakalı konuşan Çelik, bu konuyla alakalı gerekli talimatların verildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Kripto paralar gibi doğrudan insanların hayatını etkileyen konuların ele alınması gerekiyor. Getirileri kadar ortaya çıkan tehditler de sözkonusudur. Sayın Cumhurbaşkanımız hukuki altyapısının çalışılmasıyla ilgili de talimat vermiştir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x