Yükleniyor...

Aktif Bank, Decentraland Metaverse’ünde Yerini Alan İlk Türk Bankası Oldu

1999 yılında kurulan Türkiye’nin özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, metaverse evrenine adım attığını duyurdu.

aktif bank

1999 yılında kurulan Türkiye’nin özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, metaverse evrenine adım attığını duyurdu. Banka, popüler metaverse platformu Decentraland’de yerini alan ilk Türk bankası oldu.

Aktif Bank’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, banka, popüler metaverse platformu Decentraland’dan birkaç parselden oluşan geniş bir alan satın aldı ve oradaki varlığını tasarlamaya başladı.

Aktif Bank, Metaverse’te Projeler Geliştirmeyi Amaçlıyor

aktif bank 1200x896 1

Dijital bankası N Kolay ile yakın gelecekte kullanıcılarına metaverse’te de platforma uygun biçimde projeler geliştirmeyi amaçlayan Aktif Bank, ayrıca Decentraland’daki kendine ait alanında spor ve eğlence platformu markası Passo ile yeni bir etkinlik deneyimine kapılarını açacak.  

Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu, Decentraland’da yer alan ilk ve tek Türk bankası olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, şöyle konuştu;  

“Son dönemde hızla hayatımıza giren ve önümüzdeki dönemde bu yerini ivmelenerek artıracak olan metaverse’te, Aktif Bank olarak aksiyonlarımızı almaya başladık. Bizim için önemli olan müşterilerimize dokunabileceğimiz ve daha iyi, yeni deneyimler yaratabileceğimiz her alanda varlık gösterebilmek. Dijitalleşme kasımızın gücüne güvenerek, yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak olan bu evrende müşterilerimize metaverse dünyasına uygun farklı deneyimler sunmayı planlıyoruz. Hem N Kolay dijital bankamız hem de Passo uygulamamız ile bu dünyada kullanıcılarımızın yanında olacağız. Metaverse’te sağlayacağımız servisleri bu platforma ve bireylerin de bu platformdan beklentilerine göre şekillendirmeye, bu yeni evrenin DNA’sıyla örtüşecek biçimde kurgulamaya özen gösteriyoruz. Ayrıca, 2 yıldır isim sponsorluğunu sürdürdüğümüz N Kolay İstanbul Maratonu ile ilgili de metaverse’te çok yakında sürpriz projelerimiz olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner