Yükleniyor...

Altcoin yatırımcısına dikkat: Uzmanlardan korkutan uyarı!

Kripto analistleri, zayıf trendler nedeniyle büyük kazanımların artık beklenmemesi gerektiği konusunda yatırımcıları uyardı.

analist kripto btc

Kripto analistleri, zayıf trendler nedeniyle büyük kazanımların artık beklenmemesi gerektiği konusunda yatırımcıları uyardı.

10xResearch araştırma başkanı Markus Thielen, Cointelegraph’a şunları söyledi: “Taktiksel fırsatlar mevcut olsa da, 100x getiri dönemi geride kalmış olabilir.”

Bu yıl bir altcoin boğa piyasası öngörmesine rağmen, “sektöre katılımının zayıf kaldığını ve trader’ları cezbeden çok az yeni projenin ortaya çıktığını” belirtti.

Thielen, geçmiş altcoin boğa piyasalarının daha fazla para çeken “farklı özelliklere” sahip olduğunu, ancak bu döngünün “kilitlenmiş toplam değerin düşük olması ve risk sermayesi yatırımlarının eksikliği ile kanıtlanan daha sıkı sermaye” gördüğünü söyledi.

bitcoin analist kripto

Kripto analistlerinin yorumları kafa karıştırdı!

Thielen, “Geçen döngüde, kripto paranın geleneksel finansal sistemlerin yerini alabileceği anlatısı geniş çapta benimsenmişti, ancak bu döngünün anlatıları daha kısa ömürlü ve önemli bir destekten yoksun” diye ekledi.

Bu haftanın başlarında, video oyunu satan şirketle hiçbir bağlantısı olmayan Solana merkezli memecoin GameStop (GME),  GameStop’un hisse senedi fiyatının yükselmesiyle birlikte yüzde 2.727 arttı.

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, 16 Mayıs tarihli bir gönderisinde, esas olarak altcoinleri tutan bir portföyün büyük bir risk oluşturduğunu belirtti. Van de Poppe, içerdiği riske rağmen yakın zamanda tüm Bitcoin’ini sattığını açıkladı “yüzde 50-80 kaybedebileceğini” iddia ederek altcoinlere geçmeyi planlıyor. Ancak kripto yatırımcısı Fabio Andreatta bir alt sezonu olabileceğinden bile şüpheli.

Van de Poppe’nin X gönderisine yanıt veren Andreatta, “Yaptığınız tek şey riski artırmaktı” dedi . “Bitcoin’den daha iyi performans göstermeniz pek olası değil. Çoğu altcoin bir daha asla ATH’lerine ulaşamayacak.” Bitcoin dominansı, sermayeyi altcoinlerden uzaklaştırdığını gösteriyor TradingView verilerine göre BTC dominansı, son 7 günde yüzde 2,12 artışla 56,05 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor .

altcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner