Yükleniyor...

Anadolu Ajansı Metaverse Üzerinden Röportaj Yapan İlk Türk Medya Kurumu Oldu

Türkiye Cumhuriyeti'nin resmî haber ajansı olan Anadolu Ajansı, metaverse üzerinde bir röportaj gerçekleştirdi.

aa metaverse anadolu ajansi metaverse roportaj

Türkiye Cumhuriyeti’nin resmî haber ajansı olan Anadolu Ajansı, metaverse üzerinde bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj bir Türk medya kurumunun metaverse’te gerçekleştirdiği ilk röportaj oldu.

Günümüzde üzerine kafa yorulan ve konuşulan en önemli konulardan birisi “metaverse”. Bu kapsamda araştırmalar yapan Anadolu Ajansı da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, metaverse’te röportaj yapan ilk Türk medya kurumu oldu.

Anadolu Ajansı metaverse toplantı odasında meta evrenini ve sorunların çözümünü ShiftDelete kurucusu Hakkı Alkan ile konuştu. Sohbette şu başlıklar üzerine konuşuldu.

  • Meta evrenini oluşturan kilit unsurlar neler?
  • Neden Metaverse’ü bu kadar hızlı benimsedik?
  • ‘Mülkiyet hakkı’ ve ‘merkezileşme’ sorunları nasıl çözülecek

Konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklama yapan Hakkı Alkan, şu ifadeleri kullandı:

“Çok güzel bir proje oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Medya sektörü olarak geleceğe hazır olmak için yeni platformlarda içerik üretmek adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Her şey, daha yeni başlıyor! Anadolu Ajansı ile gerçekleştirdiğimiz Türkiye’deki ilk Metaverse röportajı, medyanın ve iletişimin geleceği için bazı ipuçları veriyor.”

Röportajı izlemek için:

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner