Yükleniyor...

Analist: ABD’nin Yeni Teşvik Paketi Bitcoin’i (BTC) 16.000 Dolar Seviyesine Taşıyabilir!

Analistlere göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere diğer kripto para birimleri ABD'nin yeni teşvik paketi sayesinde yükselişe geçebilir.

Analist ABDnin Yeni Tesvik Paketi Bitcoini BTC 16.000 Dolar Seviyesine Tasiyabilir fidelitas lex

Analistlere göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere diğer kripto para birimleri ABD’nin yeni teşvik paketi sayesinde yükselişe geçebilir.

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde “teşvik paketi” görüşmelerinin seçim sonrasına bırakıldığı açıklamış ve piyasaların karışmasına neden olmuştu. Tüm bu gelişmelerin ardından Beyaz Saray, tekrar geniş kapsamlı bir teşvik paketinin sinyalini verdi. Hal böyle olunca dolar, güvenli varlık talebinin azalmasıyla birlikte gerileme yaşadı. Bununla beraber risk iştahı, Trump’ın Covid-19 teşhisinin ardından iyileşmeye gittiğine ilişkin verdiği sinyallerden de destek buldu.

Teşvik görüşmeleri kapsamında ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye Başkan Trump’ın gelişmiş bir paket üzerinde anlaşmaya varılmasını istediğini söyledi. Bu haberin ardından ABD hisse senedi vadelilerinde yükselme yaşandı. Doların önemli itibari paralara karşı değerini ölçen Bloomberg Dolar Spot Endeksi (BBDXY) art arda üçüncü günde de düşüş gördü. Bununla beraber dolar/offshore yuan kuru yüzde 0.6 düşüş yaşadı. Bu rakam Nisan 2019’dan bu yana en düşük seviyeye denk geliyor.

Bitcoin Fiyatına Faydası Olacak mı?

Konuyla alakalı olarak görüşlerini belirten yerli kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Fidelitas Lex, teşvik paketi sonrası yalanacakların Bitcoin’le beraber diğer kripto paraların fiyatlarında yükseliş sağlayabileceğini dile getirdi. Analist şu ifadeleri kullandı:

“ABD’de yeni teşvik paketi bir seçim malzemesi olacak gibi gözüküyor. Kim kazanırsa kazansın 2-10 trilyon USD arasında bir rakam imza altına alınabilir. Nihai dolar rallisinden evvel, DXY için ~85 gibi bir seviye imkansız değil.”

Fidelitas Lex’e göre eğer durum bu yönde gelişirse Bitcoin için 16 bin dolar ila 18 bin dolar, Ethereum için 600 dolar ila 800 dolar seviyelerinden bahsedilebilir. Lex’e göre ayrıca teknik bakış da görüntüyü destekler nitelikte. Tabi akabinde Nisan 2020 seviyelerine dönüş senaryosu da masada kalabilir.

İktisatçılara Göre Baskı Artıyor

ABD’de ekonomik olarak zor günler yaşayan halkın gözü ikinci koronavirüs teşvik paketinde. Öte yandan iktisatçılar, teşvik paketinde seçimlere kadar uzlaşma sağlanamayacağını söylerken yatırımcılar üzerindeki baskı da artıyor. Yatırımcılar, Wall Street kayıplarını en az hasarla önlemek için kripto para birimlerini elden çıkarabilirler. Bu da yükselişlere neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
özgür
özgür
3 yıl önce

böyle bir yükselişin gelecegi evelki gün son 6 ay boyunca btcnin copyaladığı eur dolar paritesinin dısına cıkılmasıyla kendini belli etti ben o gün +12k hatta 14k geliyor diye yazdım tweeterda oz ata @ayva37

özgür
özgür
3 yıl önce

bu cıkısın bu haberden daha önce belirtileri vardı ben 12-14 tahmini yaparken 1 abd seçimleri 2 fed in 4 kasımda parasal genişlemeye gidecegi on görüsüyle yaptım ardından seçim sonrası biden dolar borsa balayı btc düşüş 20k 2021 tahminim var

ck x banner
ck youtube banner