Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Analist: Altcoin'ler, Bitcoin (BTC) Konsolidasyona Devam Ederken Uçacak!

Analist: Altcoin’ler, Bitcoin (BTC) Konsolidasyona Devam Ederken Uçacak!

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), son zamanlarda bazı karışık fiyat hareketleri gördü, boğalar ve ayılar kripto para birimi konsolide olurken büyük ölçüde bir çıkmaza girdi.

Bir sonraki eğiliminin nerede olacağı şüphesiz büyük ölçüde boğaların devam eden konsolidasyon aşamasını kırıp kırmayacağına ve daha yüksek bir hamle yapıp yapamayacağına bağlı olacaktır. Bu muhtemelen ancak BTC 40.000 doları desteğe çevirebilirse gerçekleşecektir, çünkü bunun yoğun bir direnç seviyesi olduğu kanıtlanmıştır.

Bir analist, BTC’nin fiyat hareketleri hakkında konuşurken, şu anda nispeten büyük bir flama içinde kaldığını açıkladı. Bu nedenle, yakın vadede altcoin’lerin ralli yapmasına izin veren daha fazla konsolide yaşanmasını bekliyor.

Bitcoin İvme Kazanmak İçin Mücadele Ediyor

Bitcoin, büyük ölçüde 30.000 ila 40.000 dolar arasındaki menzile bağlı ticaretten oluşan fiyat hareketiyle, son zamanlarda net bir ivme kazanmak için mücadele ediyor. Bu geniş ticaret aralığı, son birkaç hafta boyunca güçlü kaldı ve sınırlardan herhangi birini aşmaya yönelik herhangi bir girişim hızlı reddedilmelere neden oldu.

Orta vadede piyasa eğilimlerinin nerede olacağı, büyük ölçüde -tamamen olmasa da- boğaların herhangi bir kırılmaya karşı korunmaya devam edip edemeyeceğine bağlı olacak. Bir trader, orta vadede daha fazla yatay işlem bekliyor ve bunun altcoin’ler için yükseliş sağlayacağına inandığını belirtti.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 35.700 dolar civarında işlem görüyordu. Bu, boğalar fiyat hareketinin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığında kripto para biriminin 37.500 dolarlık yüksek seviyeye ulaşmasından sonra kayda değer bir düşüşe işaret ediyor. Bu yüksek seviyelerde görülen satış baskısı, 30.000 doların üstündeki bölgedeki dirence işaret ediyor, ancak aynı zamanda 30.000 doların altındaki bölgede de eşit derecede güçlü desteğe sahip.

Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda bu seviyelere nasıl tepki vereceği, kısa vadeli görünümüne ışık tutmalıdır.

Altcoin’ler Yükselebilir

Bir analist, Bitcoin’in şu anda sıkıştığı büyük bir flama oluşumunu çözene kadar konsolide olmaya devam edeceğine inandığını açıkladı. Analist bunun altcoin’ler için inanılmaz derecede yükselişi tetikleyecek bir hareket olabileceğini iddia ediyor:

“BTC 4H: Bitcoin hala bu flama içinde yer değiştiriyor. Bu konsolidasyon, altcoinler için çok iyi. Üçgenin içinde kaldığımız sürece ağır bir şekilde altcoin ticareti yapacağım.”

EsAthV XcAM09E9 860x597 2

Bu flama yukarı doğru bir kırılmaya yol açarsa, Bitcoin’in son birkaç gün ve hafta boyunca altcoin’ler tarafından ele geçirilen piyasa hakimiyetinin bir kısmını yeniden kazanmasına izin verebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar