Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Cardano (ADA) Kurucusundan Ripple, XRP ve SEC Hakkında Önemli Açıklamalar

Cardano (ADA) Kurucusundan Ripple, XRP ve SEC Hakkında Önemli Açıklamalar

ABONE OL:google-news

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, SEC’in XRP sahipleri yerine yalnızca Ripple yöneticilerini cezalandırabileceğini ifade etti.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Polkadot (DOT) tarafından kararlı bir şekilde devrildikten sonra Ripple’a bağlı kripto para XRP, Cardano (ADA) tarafından da aşılmanın eşiğinde. XRP, Cardano’nun altına düşerse, kripto para birimi, 7 yıl sonra ilk kez ilk 5’i terk etmiş olacak.

SEC’in 22 Aralık’ta açıklanan Ripple şikayeti, sektörde oldukça kutuplaştırıcı bir tutuma yol açtı. Bazıları bunun gecikmiş bir karar olduğunu ima ederken diğerleri bu durumun yeniliği engelleyeceğinden şikayet etmeye başladı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, 16 Ocak’taki AMA etkinliğinde, yakında atanacak SEC Başkanı Gary Gensler hakkında konuştu:

“Gensler’ın atanmasında hoşuma giden şey onun yetkin olması. Açıkçası çok akıllı bir adam ve MIT’de sektörümüzle ilgili öğretilenler ölçüsünde sektörümüzü tam olarak anlıyor.”

Bununla birlikte, Nisan 2018’de Gensler, XRP’yi bir MIT konferansında bir menkul kıymet olarak sınıflandırmak için ‘güçlü kanıtların’ olduğunu açıkça belirtmişti. Hoskinson, SEC’in icra yetkilerine dikkat çekerek menkul kıymetler bekçisinin hâlâ “çok büyük bir güç” olduğuna dikkat çekti. Ayrıca SEC’in yatırımcıları cezalandırmak yerine yalnızca Ripple yöneticilerini (CEO Brad Garlinghouse ve eski CEO Chris Larsen) hedef alabileceğini öne sürdü:

“Örneğin, menkul kıymet yasaları biraz farklı olsaydı, Chris, Brad’i, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemeye çalışmadan cezalandırabilecekleri bir gerçeklik olabilirdi. Ve eğer bu güce sahip olsalardı, sanırım, onu seçerlerdi çünkü sadece onlar için daha kolay olmayacaktı, aynı zamanda genel olarak yatırımcılara da zarar vermeyecekti.”

Hoskinson, Polkadot Hakkında Konuştu

Ethereum katili” unvanı için Cardano ile rekabet eden Polkadot hakkında da konuşan Hoskinson, dördüncü en büyük kripto para birimi hakkında hiç düşünmediğini söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar