Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusundan Ripple, XRP ve SEC Hakkında Önemli Açıklamalar

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, SEC'in XRP sahipleri yerine yalnızca Ripple yöneticilerini cezalandırabileceğini ifade etti.

cardano hioskinson ripple xrp sec

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, SEC’in XRP sahipleri yerine yalnızca Ripple yöneticilerini cezalandırabileceğini ifade etti.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Polkadot (DOT) tarafından kararlı bir şekilde devrildikten sonra Ripple’a bağlı kripto para XRP, Cardano (ADA) tarafından da aşılmanın eşiğinde. XRP, Cardano’nun altına düşerse, kripto para birimi, 7 yıl sonra ilk kez ilk 5’i terk etmiş olacak.

SEC’in 22 Aralık’ta açıklanan Ripple şikayeti, sektörde oldukça kutuplaştırıcı bir tutuma yol açtı. Bazıları bunun gecikmiş bir karar olduğunu ima ederken diğerleri bu durumun yeniliği engelleyeceğinden şikayet etmeye başladı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, 16 Ocak’taki AMA etkinliğinde, yakında atanacak SEC Başkanı Gary Gensler hakkında konuştu:

“Gensler’ın atanmasında hoşuma giden şey onun yetkin olması. Açıkçası çok akıllı bir adam ve MIT’de sektörümüzle ilgili öğretilenler ölçüsünde sektörümüzü tam olarak anlıyor.”

Bununla birlikte, Nisan 2018’de Gensler, XRP’yi bir MIT konferansında bir menkul kıymet olarak sınıflandırmak için ‘güçlü kanıtların’ olduğunu açıkça belirtmişti. Hoskinson, SEC’in icra yetkilerine dikkat çekerek menkul kıymetler bekçisinin hâlâ “çok büyük bir güç” olduğuna dikkat çekti. Ayrıca SEC’in yatırımcıları cezalandırmak yerine yalnızca Ripple yöneticilerini (CEO Brad Garlinghouse ve eski CEO Chris Larsen) hedef alabileceğini öne sürdü:

“Örneğin, menkul kıymet yasaları biraz farklı olsaydı, Chris, Brad’i, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemeye çalışmadan cezalandırabilecekleri bir gerçeklik olabilirdi. Ve eğer bu güce sahip olsalardı, sanırım, onu seçerlerdi çünkü sadece onlar için daha kolay olmayacaktı, aynı zamanda genel olarak yatırımcılara da zarar vermeyecekti.”

Hoskinson, Polkadot Hakkında Konuştu

“Ethereum katili” unvanı için Cardano ile rekabet eden Polkadot hakkında da konuşan Hoskinson, dördüncü en büyük kripto para birimi hakkında hiç düşünmediğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner