Yükleniyor...

Analistler Bitcoin’in (BTC) 17.000 Dolara Çıkmasını Yorumladı, Yükseliş Devam Edecek mi?

Bitcoin (BTC), gün içinde; dün başlattığı yükselişini devam ettirerek 17.

analistler bitcoin fiyati 17000 btc

Bitcoin (BTC), gün içinde; dün başlattığı yükselişini devam ettirerek 17.000 dolar seviyesini kırmayı başardı. BTC, 17.000 doları aştıktan sonra 17.073 dolara kadar çıktıysa da daha sonra ufak bir gerilemeye yaşadı. Lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 16.983 dolardan işlem görüyordu.

Peki kripto para topluluğu ve analistler Bitcoin’in bu hareketi konusunda neler söylüyor?

S2F modeliyle popüler hale gelen Plan B, Bitcoin’in geçtiğimiz ay 7 ons altın ettiğini, bu ay ise 9 ons altına eşdeğer olduğunu dile getirdi.

Dün Bitcoin’in yükselişi konusunda açıklamalarda bulunan analist Josh Rager ise, BTC’nin 17.000 dolara ulaşmak istediğini dile getirmişti. Rager, bu tahmininde başarılı oldu. Rager’ın dışında Crypto Michael de bir video çekerek beklentilerini anlattı. Michael, 2017 ile şu anki durumun farklı olduğunu ifade ediyor. Analist ayrıca Bitcoin fiyatında bir düzeltme beklediğini de dile getiriyor. Michael, şu ifadeleri kullanıyor:

“Beyler, evet, uzun vadede Bitcoin’de yükseliş bekliyorum, endişelenmeyin. Kısa ve uzun vadede farklı görüşlere sahip olmak mümkündür.”

Michael, bir sonraki önemli direnç alanının 17.500 dolar civarında olduğunu da dile getiriyor.  Bir başka analist JJcycles ise Bitcoin’in 20 bin doları yenmek için hazır olduğunu ifade etti.

Kripto para topluluğunun bir diğer önemli ismi ve Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, BTC’nin 2020 yılında %137 oranında yükseliş yaşadığını dile getirdi.

Yerli kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Crypto Kemal de Bitcoin’in ya düzeltmeye gireceğini ya da 20.000 dolara yükseleceğini ifade etti. Crypto Kemal, şu ifadeleri kullandı:

“Herkese selamlar Bitcoin aylardır söylediğimiz 17.000 dolar bölgesine geldi… 17100 – 17200 arası ya düzeltmeye girecek yada 20kya gidecek… Altcoinler Bitcoinin durulmasını bekliyor ALTBTC paritelerinin yükselişi için dominance grafiğindeki trendin kırılımını takip edebilirsiniz.”

Bir başka isim Dan McArdle ise Bitcoin’n 17.000 dolara ulaşması hakkında şöyle bir yorum yaptı: “Herkes sadece 2017 rallisinin sonunu hatırlıyor; fiyat iki ayda 6 bin dolardan 20 bin dolara çıktı. Medyanın ilgisinin ve google trendlerinin yükselişinin doruk noktası buydu. Ancak Bitcoin, Ocak ayında bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, 2017’nin ilk 10 ayında %500 arttı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner