Yükleniyor...

Anthony Pompliano: Bitcoin 3.000 Dolara Düşecek

Morgan Creek Sermaye Yönetimi'nin kurucusu olan Anthony Pompliano, bugün CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin’in fiyatının yüzde 85 düşeceğini söyledi.

Anthony Pompliano Bitcoin

Morgan Creek Sermaye Yönetimi’nin kurucusu olan Anthony Pompliano, bugün CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin’in fiyatının yüzde 85 düşeceğini söyledi. Pomliano, tahminini geçmişteki kripto para piyasası denetimlerine dayandırdığını belirterek amiral gemisi kripto paranın fiyatının 3.000 dolar seviyesine inmesini beklediğini belirtti.

Pompliano’ya göre Bitcoin, aşırı değerlendi ve şimdi sağlıklı bir düzeltme sürecinde.

Pompliano, Bitcoin’in 17 Aralık’da aşırı değerlendiğini ve bu yıl alıcıdan çok satıcı olduğunu söylüyor. Bitcoin’in fiyatının düşmesinin nedeninin tam olarak bu olduğu görüşünde. Bitcoin için hatırlanması gereken üç şeyin olduğunu söyleyen Pompliano, “Birincisi, bu bir işlem mutabakatı katmanı. Dünyanın en güvenlisi. Değeri asla sıfır olamaz. İkincisi, son on yılda en iyi performansı gösteren varlık sınıfı. En uzun boğa koşusunda bile S&P, Dow ve Nasdaq’tan daha iyi bir performans gösterdi. Ayrıca bu süre zarfında iki kez yüzde 80 oranında düşüş yaşadı ama hala son iki yılda yüzde 400’ün üzerinde değerlendi. Ve üçüncü şey, bunun tamamı bireysel yatırımcılar tarafından yapıldı.”

Programda yer alan bir başka yorumcu Bitcoin balonunun Lale Balonu’ndan neden farklı bir sonuca sahip olduğunu sordu. Bu konuda hakkında Pompliano, “2017 yılında tüm alıcılar bireyseldi. Ve şimdi 2018’de Bitcoin’in fiyatı düştükçe kurumsal yatırımcıların gelmeye başladığı. Ayrıca fazlaca konuşulmayan şeylerden biri de bu kurumsal yatırımcıların çoğunun borsalardan alım yapaması. Şeffaflık ve hakkında öngörümüzün olmadığı OTC piyasasından Bitcoin satın alıyorlar. Böylece piyasanın bu bireysel yatırımcılardan temizlendiğini gördüğünüzü düşünüyorum.” dedi.

Morgan Creek, büyük kurumsal müşterilerin Bitcoin, Ethereum ve sayısız kripto para birimine rahat bir şekilde yatırım yapmalarını sağlayan Bitwise Asset Management ile Dijital Varlık Endeks Fonu adı verilen bir ortaklığa sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner