Yükleniyor...

Civic CEO’su: Bitcoin 3-6 Ay Daha Sancı Çekebilir!

Kimlik yönetimi startup'ı Civic'in CEO'su Vinny Lingham, 26 Kasım tarihinde CNBC'de katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) fiyatının birkaç ay boyunca mevcut seyrini koruyacağını ve 3.

Kripto Para Piyasası Bitcoin BTC

Kimlik yönetimi startup’ı Civic’in CEO’su Vinny Lingham, 26 Kasım tarihinde CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) fiyatının birkaç ay boyunca mevcut seyrini koruyacağını ve 3.000 dolarlık destek seviyesinin de kırılabileceğini söyledi.

CNBC’nin “Fast Money” programında konuşan Lingham, Bitcoin ticaretinin en az üç ila altı ay boyunca 3.000 ila 5.000 dolar arasına sıkışıp kalacağını söyledi. Lingham, BTC’de kritik destek seviyesinin kırılarak 3.000 doların altına düşüp düşmeyeceği konusunda şüphesini dile getirerek “bu noktada kısa vadede çok fazla alım yapılması söz konusu” dedi. Ancak Lingham, önümüzdeki üç ila altı ay içinde kripto paraların ayı piyasasından çıkmaması durumunda bu 3.000 dolarlık destek seviyesinin kırılabileceği görüşünde.

Lingham, şu anki noktada BTC almanın “biraz riskli” olduğunu ve piyasadaki durumun tersine dönmesi durumunda alınan yüksek risk ile yüksek bir kazanım elde edilebileceğini söyledi.

BTC fiyatlarındaki düşüşün Bitcoin tabanlı platformların gelişimini etkileyip etkilemediği sorusuna Lingham, platformların gelişimini yavaşlattığını, ancak Bitcoin’in gerçek sorununun hikaye anlatmak olduğunu kaydetti.

Vingham, bazı insanların Bitcoin’i doğru olmadığını kanıtladığı iddia edilen bir değer deposu olarak satın aldıklarını, bazılarının ise Bitcoin’i MasterCard veya Visa gibi ödeme işlemcileriyle rekabet edebilecek bir ödeme ağı fikri ile satın aldığını söylüyor.

Lingham, kripto para topluluğuna karşı şüpheci yaklaşımı ile tanınıyor. Şubat 2017’de kripto para birimlerinin bir “balon” olabileceği riskleri hakkında uyarı yazan bir blog yazısı kaleme almıştı. Bu konu hakkında yorum yapan Lingham, kripto para topluluğunun spekülasyon değil piyasaya öncülük etmesini gerektiğini, ancak toplumun aynı fikirde olmadığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner