Yükleniyor...

Apple Pay, BitPay ile İş Birliği Kuruyor! Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarla Ödeme Desteklenecek

Apple Pay, BitPay ile iş birliği kurarak Bitcoin (BTC) ve kripto para ödemelerini destekleyeceğini duyurdu.

apple pay bitcoin

Apple Pay, BitPay ile iş birliği kurarak Bitcoin (BTC) ve kripto para ödemelerini destekleyeceğini duyurdu.

BitPay Mastercard sahipleri artık kripto para ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’de bir ödeme modu olarak ekleyebilir. Kripto para şirketi, sıranın Google ve Samsung’da olduğunu söyledi.

Crypto Briefing’den edinilen bilgilere göre Apple, Bitcoin ödeme işlemcisi BitPay ile güçlerini birleştirdi. Son zamanlarda, RBC Capital Market raporu, Apple’ın cüzdanında kripto para ödemelerini desteklemeye başlaması durumunda kazançlarını önemli ölçüde artırabileceğini duyurmuştu. Çok uluslu şirket, önce projeyi kendi bünyesinde yürütmek yerine projeyi başlatmak için BitPay’i seçti.

BitPay, alıcıların ve satıcıların alternatif olarak kripto para birimi ödemeleri veya fiat ödemeleri göndermesine veya almasına izin veren en büyük kripto ödeme işlemcisidir.
Ortaklık, Apple’ın müşteriler arasındaki kripto para ödemelerine olan talebi ölçmesine olanak tanıyacak.

BitPay Kartı, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, ve USDC, GUSD, PAX ve BUSD dahil olmak üzere dört dolara sabitlenmiş stablecoin kullanılarak finanse edilebilir. BitPay Ön Ödemeli Mastercard, yalnızca ABD vatandaşlarına verilir. BitPay CEO’su, Google ve Samsung Pay’in yakında BitPay Card için destek ekleyeceğini belirtti.

Önceki gün MasterCard, 2021’de doğrudan kripto para birimi ödemelerini destekleyeceğini açıkladı.

Detaylar

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para birimi ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan BitPay, bugün BitPay Prepaid Mastercard’ın ABD’li kart sahiplerinin kartlarını Apple WalletTM’a ekleyebileceklerini ve Apple Pay ile harcama yapabileceklerini duyurdu. Apple Pay ile BitPay kart sahipleri mağazalarda, uygulamalarda ve çevrimiçi olarak güvenli alışveriş yapabilir. Ayrıca plastik kartlarının teslim edilmesini bekleyen müşteriler, sanal kartlarını BitPay Wallet uygulaması üzerinden Apple Wallet’a ekleyebilir ve hemen harcama yapmaya başlayabilirler.

BitPay, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödemeyi her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için küresel blok zinciri çözümlerini yenilemeye devam ediyor. BitPay Cüzdan uygulaması, müşterilerin Bitcoin’i yönetmesini ve harcamasını sağlamak ve aynı zamanda onu dolara dönüştürmek ve BitPay Kartı ile harcamak için tasarlanmıştır.

BitPay Cüzdan uygulaması Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ether’in yanı sıra dört dolar sabitlenmiş stablecoin, USDC, GUSD, PAX ve BUSD’yi destekler. Apple Wallet’a bir kart eklemek için, kart sahiplerinin BitPay uygulamasının en son sürümü olan App Store’da bulunan 12.1.0 sürümüne sahip olmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner