Yükleniyor...

Beklenen G7 Zirvesinden Kripto Paralarla İlgili Bir Sonuç Çıktı mı?

G7 ülkeleri bugün yeni tip koronavirüsün ekonomiye olan etkilerini ve dijital vergilendirme hususlarını görüşmek için toplandı.

g7 kripto paralar

G7 ülkeleri bugün yeni tip koronavirüsün ekonomiye olan etkilerini ve dijital vergilendirme hususlarını görüşmek için toplandı. Zirveden kripto para piyasalarını etkileyecek herhangi bir sonuç çıkmadı.

Bilindiği üzere Japonya Maliye Bakanı’nın önceki açıklamalarına bakılarak G7 zirvesinde kripto para birimlerinin konuşulacağı düşünülmüştü. Fakat beklenen toplantıda kripto paralar neredeyse hiç konuşulmadı. Kripto paralarla ilişkilendirilebilecek konu olarak sadece dijital vergilendirme konusundan bahsedildi. Dünyanın git gide dijital hale gelmesiyle vergilendirmelerin de zorlaştığı vurgulandı.

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Rishi Sunak, bu konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını vurguladı. İngiltere Başkanlığı altında ilk G7 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına başkanlık eden Rishi Sunak, önümüzdeki yıl için işlerin korunmasını ve küresel ekonomik iyileşmeyi desteklemeyi de içeren önceliklerini belirledi ve vergi konusunda küresel bir çözüme ulaşmak için çalıştıklarını vurguladı. Zirvede ekonominin dijitalleşmesinin yarattığı zorluklar ve dünyanın en savunmasız ülkeleri için gerekli desteği sağlama konuları konuşuldu.

Teşvik Paketleri Artabilir

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G7 zirvesinde ekonomi liderlerine teşvik paketlerini artırmalarını ve Biden yönetiminin iklim değişikliğini durdurmak için çok taraflı anlaşmalara açık olduğunu söyledi.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Yellen G7 ülkelerindeki meslektaşlarına hızlı ve kalıcı ekonomik toparlanma için teşvik paketlerini artırmaları gerektiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner