Yükleniyor...

Bu Altcoin Sadece Bir Ayda %1.463 Yükseldi

Merkeziyetsiz borsa (DEX) alanına yeni gelen yatırımcılar, büyük işlem hacimleriyle birlikte geçtiğimiz ay %1.

bu altcoin sadece bir ayda yuzde 1463 yukseldi

Merkeziyetsiz borsa (DEX) alanına yeni gelen yatırımcılar, büyük işlem hacimleriyle birlikte geçtiğimiz ay %1.463’e kadar yükselen bir yerel token’a tanık oluyor.

CoinGecko’ya göre 2020’nin sonlarında piyasaya sürülen ve şu anda 444 milyon dolardan fazla günlük işlem hacmiyle üçüncü en büyük DEX olan PancakeSwap (CAKE), popüler rakibi SushiSwap’i kabaca 25 milyon dolar ile geride bıraktı.

Akıllı sözleşme platformu Binance Smart Chain üzerinde çalışan PancakeSwap, yatırımcılara şu anda büyük Ethereum işlem ücretleri ile uğraşan Uniswap’e kıyasla daha ucuz bir alternatif sunuyor.

PancakeSwap Ethereum’da çalışmadığından yerel ERC-20 varlıklarına erişim sunmuyor, bunun yerine Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş BEP-20 varlıklarını içeriyor.

Kripto para analisti Nicholas Merten, projeden etkilendiğini söylüyor. Ancak yatırımcılara DEX’in astronomik değer artışının bir aldatmaca sonucu olup olmadığını görmek için beklemelerini tavsiye ediyor:

“Burada gerçekten olumlu olan şey, PancakeSwap’in Binance Smart Chain ekosistemine hakim olmasıdır. Bu alana daha fazla rekabet geldiğini görmek gerçekten güzel, her gün işlem yapan kullanıcılar için çok daha uygun bir şey, bunu söyleyebilirim. Ve dürüst olmalıyım, bu treni kesinlikle kaçırdım.

Merten ekledi:

“Genel olarak söyleyeceğim tek şey, burada bir abartıya kapılmamak, burada devam edip etmeyeceğini görmek istiyoruz. Daha fazla likiditenin geldiğini görmek istiyoruz. Ancak özellikle bu durumda, Binance Smart Chain gelişirken bunun şekillendirildiği tek şeyin, potansiyel bir rezerv varlık olarak BNB token’ı için gerçekten büyük bir destek görevi görmesi olduğunu söyleyeceğim, tıpkı Ethereum ekosistemi için ETH’nin rezerv varlığı olması gibi.”

CAKE, CoinGecko verilerine göre, yayın saati itibariyle 6.76 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner