Yükleniyor...

Aptos, Lava Testnet’i Başlattı

Kurulduğu günden bu yana ekosistemini genişletmeye devam eden Aptos (APT), Lava testnet’i başlattı.

Mainnet Yayimlayan Aptos Hakkinda Detaylar

Kurulduğu günden bu yana ekosistemini genişletmeye devam eden Aptos (APT), Lava testnet’i başlattı. 

Halk arasında Solana katili olarak da anılan Aptos, genel kullanım alanını genişletmeye yardımcı olacak yeni projeleri bünyesine katmaya devam ediyor. Protokol, yakın zamanda yapılan bir güncellemeyle birlikte Lava testnet’in, Aptos ekosistemindeki geliştiriciler için önemli bir destek olacak şekilde yayına alınacağını belirtti. 

Aptos Ekosistemini Genişletmeye Devam Ediyor

Duyuruya göre Lava, geliştiricilerin uygulamalarını ön yüklemek için kolayca kullanabilecekleri hızlı ve güvenilir Aptos API’lerini getirecek. Lava’nın API oluşturma konusunda önde gelen bir proje olması ve çok zincirli bir Web3 altyapı hizmeti sağlaması, onu Aptos ekosistemini güçlendirmek için ideal bir aday haline getiriyor. 

Aptos, kurulduğu günden bu yana ekosistemini, diğer layer-1 protokollerine karşı güçlü bir rakip olarak konumlandırabilecek yeni inovasyonları hayata geçirme konusunda proaktif bir duruş sergiledi. Proje, bu ayın başında Web3 ekosisteminde birlikte çalışabilirliği teşvik etmek amacıyla Wormhole üzerinde bir NFT köprüsü başlattı. 

Aptos platformunda erişilebilirliği artırma amacıyla, ana akım teknoloji sektöründeki popüler şirketlerle bağlarını derinleştiriyor. Proje, yakın zamanda Hintli TikTok Chingari ile ortaklık kurdu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner