Yükleniyor...

Aragon (ANT) Nedir?

Aragon, merkeziyetsiz borsalar oluşturmak için kullanılan, Ethereum blokzincirine dayalı bir yazılımdır.

aragon

Aragon, merkeziyetsiz borsalar oluşturmak için kullanılan, Ethereum blokzincirine dayalı bir yazılımdır. Üç ana bileşenden oluşan proje, açık kaynaklı olacak şekilde çalışır.

Aragon Network Nedir?

Aragon, Ethereum ağında bulunan açık kaynaklı bir yazılımdır. Merkeziyetsiz şirketlerin oluşturulması ve sürdürülmesi için çalışan Aragon Network, 2016 yılında kurulmuştur. Kurucuları Luis Ivan Cuende ve Jorge Izquierdo’dur. Aragon derneği Aragon Derneği, İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Projenin yasal temsilcisidir ve Aragon Network Token satışından toplanan fonların yönetiminden sorumludur. Ağ tarafından temsil edilen sistem, kullanıcılar ve hizmetler arasındaki iletişimi desteklerken kolaylaştırır.

Platform yakın geçmişte ANTv2’yi yayınlamıştır. ANTv2 yüzde 66 oranında daha az gaz kullanmaktadır. Ayrıca meta işlemlerini destekler ve kullanıcıların Aragon Ağı oylamalarına katılmasına olanak tanımaktadır.

aragon 1

ANT Coin Nedir?

ANT coin Aragon ağının yerel kripto para birimidir. Ethereum üzerine inşa edilen token, ERC-20 standardına bağlı olarak çalışır. Birden fazla yardımcı programa sahip olan ağ, merkeziyetsiz kuruluşların altyapılarına güç sağlaması ve DAO kullanıcılarını Ethereum aracılığıyla birbirine bağlaması özelliği ile öne çıkmaktadır.

Ayrıca ağ üzerinde yer alan merkeziyetsiz bir kuruluş, Aragon Agent uygulaması ve Ethereum akıllı sözleşmelerinin kullanımı yoluyla da doğrudan etkileşimlere sahip olabilir.

Aragon Nasıl Çalışır?

ANT tarafından desteklenen Aragon, kullanıcıların kendi DAO’larını oluşturmalarını sağlar. Ağ, herkesin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına ve barındırmasına izin verirken, içerik oluşturucular uygulamalarının kullanımına dayalı olarak kar elde edebilir. Aragon, katkıda bulunanlar için bir teşvik modeli, fon toplama ve topluluğa katılma dahil olmak üzere DAO’ları sürdürmek ve oluşturmak için gerekli tüm işlevleri sunar. Bir DAO yapmak için, geliştiricilerin öncelikle merkezi olmayan kuruluşlar için yerleşik özelliklere sahip bir akıllı sözleşme çerçevesi olan AragonOS’u kullanmaları gerekir.

Bunun yanı sıra; finans, ödeme yapma, işlem geçmişlerine erişim ve bakiyeler dahil olmak üzere bir DAO’nun maddi kaynaklarına yönelik tüm eylemleri yönetir. Ayrıca ANT token anlaşmazlıkların sürdüğü Aragon Mahkemesi’ne de erişim sağlayabilir.

Kısacası Aragon DAO kullanıcısı üç özelliği kullanma hakkına sahiptir:

 • Finans: Bir organizasyonun kaynaklarını yönetmeye yardımcı olur. Katılımcılar işlemleri gönderebilir, işlem geçmişine erişebilir ve DAO’nun varlık bakiyesini görüntüleyebilir.
 • Token’lar: Bir DAO içindeki üyeliği ve yapıyı yönetmek için ARN token’ları kullanılabilir.
 • Oylama sistemi: Token sahiplerinin sorunları dile getirmesi, oy vermesi ve sonuçları incelemesi için kullanılır.

ANT Piyasa Verileri

ANT coin piyasa verilerine ulaşmak için birçok kaynak mevcuttur. Bu kaynaklar arasında CoinMarketCap, CoinGecko, CoinCodex ve CryptoCompare gibi web siteleri yer alır. Bu web siteleri, kripto para birimlerinin mevcut fiyatlarını, hacimlerini, piyasa değerlerini ve değişimlerini gösterir. Ayrıca, bu web siteleri, belirli bir kripto para biriminin tarihsel fiyat verilerini de sağlarlar, böylece kullanıcılar fiyat hareketlerini izleyebilirler.

Ayrıca, kripto para birimi borsaları da kripto para piyasası verileri sağlarlar. Bu borsalarda, kripto para birimleri farklı fiyatlarda işlem görürler, bu nedenle kullanıcılar farklı borsalar arasındaki fiyat farklılıklarını takip etmek isteyebilirler. Bazı popüler kripto para borsaları arasında Binance, Coinbase, Kraken, Bitfinex ve Huobi yer almaktadır. Borsaların çoğu, kendi API’lerini kullanarak fiyat ve hacim verileri gibi piyasa verilerini sağlarlar.

ANT Coin ATH’si Kaç?

ANT coin en yüksek ATH fiyatı 6 Nisan 2021 tarihinde 14,64 USD olarak kaydedilmiştir. Bu rakam ANT’ın bu zamana dek gördüğü en üst seviyeyi gösterir. Yani yatırım yapacak olan kullanıcılar için coin’in potansiyelini yansıtır, aynı zamanda satım fırsatı için zaman belirlemiş olur.

ant coin

ANT Coin ATL’si Kaç?

ANT coin en düşük ATL fiyatı 27 Kasım 2018’de 0,30 USD’dir. Daha önce bu seviyelerde dibi gören coin için yatırımcılar alım fırsatı zamanını öngörebilirler. “All Time Low” kısaltması olan ATL, tüm zamanların en düşüğü anlamına gelmektedir.

Aragon Arzı ve Fiyatı Ne Kadar?

Kripto para piyasası hızla değişen bir piyasadır ve fiyatları büyük ölçüde arz ve talep koşullarına bağlıdır. Kripto para birimleri, merkezi olmayan bir yapıya sahip olduklarından, fiyatlarına etki eden birçok faktör vardır. Bu faktörler arasında, kripto para biriminin popülaritesi, kullanım durumu, madencilik zorluğu, işlem hızı ve üretim maliyetleri gibi faktörler yer alır.

Aragon arzı 40 milyon adettir, piyasa değeri ise 118 milyon dolar olarak kaydedilmiştir. ANT güncel fiyatı şu şekildedir:

aragon

Aragon (ANT)

9.69 $

Aragon (ANT) Hangi Borsalarda?

Kripto para borsaları, dijital veya sanal para birimlerinin alım satımının yapıldığı online platformlardır. Bu borsalar, kullanıcıların kripto para birimlerini diğer kullanıcılara satması veya diğer kullanıcılardan kripto para birimleri satın alması için bir aracıdır. ANT coin satın alabileceğiniz borsalardan bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Binance
 • Uniswap (V2)
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Kraken
 • Bitfinex
 • Bitstamp
 • OKX
 • Gate.io
 • Huobi
 • Bitget
 • DigiFinex
 • Bitay
 • Hotbit
 • XT.COM

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner