Yükleniyor...

Binance’in ABD’li Ortağı Tarafından Yüklü Meblağ Aktarımı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD'li ortağından CEO Changpeng Zhao'nun yönettiği bir şirkete 400 milyon dolar aktardı.

binance bagis

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD’li ortağından CEO Changpeng Zhao‘nun yönettiği bir şirkete 400 milyon dolar aktardı.

Banka kayıtları, Binance’in bu meblağı ABD’li ortağından alıp Merit Peak‘e taşıdığını gösteriyor. Bir belge de Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Merit Peak’e yönetici olarak atandığını ortaya koydu.

Binance, ABD’li Ortağından 400 Milyon Doları Bir Şirkete Aktardı

Kripto para borsası Binance’in banka hareketleri 400 milyon doların Merit Peak‘e aktarıldığını gösteriyor. Bu yüklü meblağ yine banka hareketlerine bakıldığında şirketin ABD’li bir ortağının hesabından yapılmış. Bir belge bu şirkete Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) yönetici olarak atandığını gösteriyor.

Reuters’in ulaştığı mesajlar, bir Binance yöneticisinin ABD’li ortağın Silvergate Bank’taki hesabına erişimi olduğunu gösteriyor. Reuters, aktarılan paranın içinde kripto para olup olmadığını saptayamamış.

Reuters tarafından incelenen çeyrek kayıtlarına göre, 2021’in ilk üç ayında Kaliforniya merkezli Silvergate Bank’taki Binance.US hesabından bu ticaret firması Merit Peak Ltd’ye 400 milyon dolardan fazla para akışı gerçekleşmiş. Binance.US hesabı, kayıtlara göre ABD borsasının işletme şirketi BAM Trading adı altında kayıtlıydı. Şirket mesajları, Merit Peak’e transferlerin 2020’nin sonlarında başladığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner