Yükleniyor...

Aragon, Yüzde 51 Saldırısına Karşı Önlem Alıyor

Aragon Vakfı, saldırının ardından ANT sahiplerine DAO üzerinde oy hakkı verme planlarını geri çekti.

aragon

Aragon Vakfı, saldırının ardından ANT sahiplerine DAO üzerinde oy hakkı verme planlarını geri çekti. 

Merkezi olmayan otonom organizasyonları (DAO) başlatmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir proje olan Aragon, ANT token sahiplerine organizasyonun gelecekteki yönü üzerinde oy hakkı verilmesi planlarını iptal etti. Aragon’un yönetimini denetleyen İsviçre merkezli Aragon Vakfı 9 Mayıs’ta yaptığı paylaşımda, Aragon DAO’yu yeni bir hibe programının parçası olarak yeniden tasarlayarak, hazinesini ve genel misyonunu güvence altına almak için güvene dayalı görevini yerine getirdiğini söyledi. 

Aragon: Saldırganlar Rook DAO Saldırısı ile Bağlantılı

Aragon Vakfı bu kararı, kısa süre önce başlatılan Aragon DAO’nun ANT kullanımını finansal kazanç elde etmek için bir araç olarak manipüle etmeye çalışan Risksiz Değer Akıncıları adlı bir grubun gerçekleştirmeye çalıştığı saldırının ardından aldı. 

Aragon’un blog yazısına göre RFV Akıncıları, Nisan ayı başlarında meydana gelen Rook DAO’nun saldırısı ile bağlantılı. Aragon, akıncıların varlık yönetim firması Arca Capital Management’ın kendilerini kripto akbabaları olarak adlandırılan aktivist yatırımcıları olduğunu iddia ediyor. 

Şirket tarafından paylaşılan blog gönderisinde konu ile ilgili şu ifadelere yer verildi: “Aragon hazinesi, merkezi olmayan yönetişim altyapısını büyütmek için geliştiricileri desteklemek gibi açık bir misyonla kurulmuştur.” 

Aragon‘un mevcut durumuna açıklık getiren 9 Mayıs tarihli Twitter gönderisi, Aragon’un 300.000 USD tutarındaki ilk ödemeyi Aragon Grants DAO’ya transfer ettiğini açıkladı. Aragon, şu anda DAO tarafından tutulan fonların zincir üzerinde kalacağını ve sarılı ANT (wANT) sahipleri tarafından yönetileceğini iddia ediyor. 

Arca Capital, yüzde 51 saldırısı ile ilgili kısmi bir açıklama gerçekleştirdi. Arca yaptığı açıklamada, token sahiplerinin token’a değer kazandırmak için yaratıcı çözümler bulmalarına ve aynı zamanda Aragon’un önemli DAO kamu mallarını inşa etmeye devam etmesine izin vermenin gerekli olduğunu iddia etti. 

Aragon’un DAO’sunu yeniden kullanma kararı, ekibin popüler Ethereum ölçeklendirme kuruluşu Polygon Labs ile daha fazla iş birliği yapacağını duyurmasından sonra alındı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner