Yükleniyor...

Arbitrum, Yeni Yönetişim Modelini Sundu

Arbitrum (ARB), topluluktan gelen yoğun tepkilerin ardından, yönetişim tarafındaki sorunları çözmek amacıyla yeni bir model oluşturdu.

arbitrum haber

Arbitrum (ARB), topluluktan gelen yoğun tepkilerin ardından, yönetişim tarafındaki sorunları çözmek amacıyla yeni bir model oluşturdu.

Kripto endüstrisinde yaptığı airdrop’lar ile popülerlik kazanan Arbitrum, piyasada hızlı bir yükseliş yaşamıştı. Birçok büyük kripto borsasında listelenen proje, sosyal medyada en çok konuşulan kripto para birimleri arasına girdi. Ancak Arbitrum, DAO mantığıyla yürüttüğü yönetişim tarafında birkaç sorunla karşılaştı. Topluluğun yoğun tepkisine neden olan yönetişim sistemi, proje ekibi tarafından yeni çözüm önerileriyle giderilmeye çalışılıyor.

Arbitrum, Yeni Yönetişimini Yayınladı

Ethereum katman-2 projesi Arbitrum (ARB), geçtiğimiz gün, ağın yönetimi için yeni bir Arbitrum İyileştirme Önerileri (AIP’ler) yayınladı.

Proje ekibinin yayınladığı yeni teklifler arasında, akıllı sözleşme kilitleme programı, harcama prosedürleri, bütçe planları ve şeffaflığın artırılmasını kapsayan AIP-1.1 yer alıyor.

Diğer bir teklif olan AIP-1.2, projenin mevcut kuruluş dökümanlarında yapılan revizeleri ele almayı amaçlıyor. Ayrıca AIP-1.2, “yönetişimi daha erişilebilir hale getirmek için” başlığıyla, teklif eşiğini 5 milyon ARB‘den 1 milyon ARB‘ye düşürmeyi planlıyor.

Arbitrum tarafından atılan bir tweet’te, DAO‘nun yönetişimi için AIP-1‘e karşı bir fikir birliğine varıldığı ifade edildi.

Arbitrum Vakfı, ayrıca, “DAO’yu çalışır hale getirmek için alınan önlemleri açıklayan” bir şeffaflık raporunu topluluğa sundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner