Yükleniyor...
Sponsored

Arbitrum’dan 400 ETH’lik Bug Bounty Ödemesi

Beyaz şapkalı hacker, Ethereum ve Arbitrum Nitro'yu bağlayan köprüde güvenlik açığı tespit ederek Arbitrum'dan 400 ETH yazılım hatası bulma ödülü aldı.

Arbitrumdan 400 ETHlik Bug Bounty Odemesi

Beyaz şapkalı hacker, Ethereum ve Arbitrum Nitro’yu bağlayan köprüde güvenlik açığı tespit ederek Arbitrum’dan 400 ETH yazılım hatası bulma ödülü aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güvenlik açıkları bugüne kadar birçok ağın başını ağrıttı. Özellikle, bu yıl içerisinde milyon dolarları aşan zararlara tanıklık ettiğimiz saldırılar gerçekleşti. Bu nedenle, ağ geliştiricileri bug bounty programları başlatarak güvenlik açıklarını minimuma indirmeyi hedefliyor.

Arbitrum, Beyaz Şapkalı Hacker’a 400 ETH Ödeme Yaptı

Twitter’da 0xriptide olarak bilinen hacker, bulduğu güvenlik açığı sayesinde kötü amaçlı kişilerin başlatma işlevini kullanarak kendi köprü adreslerini oluşturabileceklerini belirtti. Arbitrum da kendini beyaz şapkalı hacker olarak tanımlayan 0xriptide’ı ödüllendirdi.

Riptide’ın blog yazısına göre, Ethereum’dan Arbitrum Nitro’ya köprü kullanarak fon aktarmak isteyenlere ait tüm ETH’leri ele geçirebilecekti. Eğer siber saldırı düzenlenseydi yüzlerce milyon ETH çalınabilirdi.

arbitrum

Arbitrum Nitro yükseltmesinden birkaç hafta önce araştırmalara başlayan 0xriptide, bu açığı kapatarak Arbitrum’dan yaklaşık 536 bin dolar değerinde olan 400 ETH ödül aldı. Beyaz şapkalı hacker, bu tür bir hata tespitinin maksimum ödülü hak ettiğini de belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x