Yükleniyor...

Coinbase Cloud, Web3 Platformunu Piyasaya Sürdü

Blockchain altyapı platformu Coinbase Cloud, web3 geliştirici platformunu resmi olarak kullanıma sundu.

web3

Blockchain altyapı platformu Coinbase Cloud, web3 geliştirici platformunu resmi olarak kullanıma sundu.

İnternetin geleceğini yansıtan web3, şirketlerin ileriye dönük planları arasında önemli bir role sahip. Dijitalin hayatımızın neredeyse her alanında olması insanlığın geleceğini de şekillendiriyor. Öyle ki internet ile birlikte özellikle son 20 yıl içerisinde sıkça radikal değişikliklere şahit oluyoruz. Web3 de aslında gelecek için atılan ilk adımların birçoğunda yer alıyor.

Coinbase Cloud’tan Web3 Platformu: Node

Coinbase Cloud, web3 geliştirici platformunu resmi olarak kullanıma sunarak, kullanıcıların ücretsiz olarak merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) oluşturmasını sağlıyor.

Node olarak adlandırılan yeni geliştirici platform, Ethereum Blockchain’ine ve endeksleyicilerine erişerek, kullanıcıların web3 uygulamaları oluşturmasına ve izlemesine olanak tanıyor. Node, katmanlı bir abonelik modeli sunarken, ücretsiz olarak dApp’lerin ve NFT uygulamalarının oluşturulmasına izin veren gelişmiş API’lere erişimi içeriyor.

Coinbase Cloud, Node’un hem karmaşıklığı hem de maliyeti azalttığını ve web3 uygulamalarının daha hızlı oluşturulmasını sağladığını iddia ediyor. Bu da platformun ödemelere, kimliğe, ticarete ve veri altyapısına hepsi bir arada erişimi içeren daha geniş hizmet tekliflerini besliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner