Yükleniyor...

Arizona Eyalet Senatörü, Bitcoin için Hamle Yaptı

ABD'nin Arizona eyalet senatörü olan Wendy Rogers, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri ile ilgili yasa tasarıları başlattı.

Arizona Eyalet Senatoru Bitcoin icin Hamle Yapti

ABD’nin Arizona eyalet senatörü olan Wendy Rogers, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri ile ilgili yasa tasarıları başlattı.

ABD’de senatörlerin ve yasaların kripto üzerindeki etkisi giderek artıyor. Özellikle son dönemlerde, birçok senatör ve yasa koyucu Bitcoin için olumlu adımlar attı. Bunlardan birisi olan Arizona eyalet senatörü Wendy Rogers, kripto sektörüne yönelik yasal hamlelerde bulundu. Rogers, Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasal hale gelmesini talep ediyor. Ayrıca senatör, maksimalist yanıyla da ön plana çıkıyor.

Arizona Eyalet Senatörü, Bitcoin ve Kripto Özelinde Yürüyor

ABD Arizona eyalet senatörü Wendy Rogers, 2022’de başarısız olan yasal kripto hamlelerinin ardından, yine Bitcoin ve kripto paralar için hamle yaptı.

Senatör, Arizona’da Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasal hale gelmesini sağlayabilmek için çeşitli hamlelerde bulunuyor. Son hamle olarak, yasal süreçler adına bir yasa tasarıları sundu.

Ayrıca Roger bir tweet’te, Goldman Sachs’ın Bitcoin yorumuna gönderme yapmış ve kripto faturalarını başlattığını duyurmuştu.

Rogers’in önerdiği yasa tasarılarından birisi, Bitcoin’i Arizona’da yasal bir ödeme aracı haline getirmeyi amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner