Yükleniyor...

Binance’te Listelenecek Coinler İçin CZ’den İpuçları

Binance'te listelenecek coinler çevrimiçi başvuru formu doldurarak değerlendirmeye alınıyor.

binance'te listelenecek coinler

Binance’te listelenecek coinler çevrimiçi başvuru formu doldurarak değerlendirmeye alınıyor. Yüksek kaliteli token’ların listelenmesi için çalışmalarını sürdüren borsa, bu amaç doğrultusunda sıkı bir prosedür uyguluyor. Yeni listelenecek coinler ile ilgili ise Binance CEO’su CZ tarafından yayınlanmış bazı ipuçları var.

Binance Listeleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Binance’te coin listeleme için öncelikle başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bununla birlikte, doğrudan listelenme için doldurulan form ile listeleme başvurusunda kullanılan Launchpad ya da Launchpool formları işlev bakımından birbirinden farklıdır.

Aralarındaki fark ise şudur: Doğrudan listeleme ve Launchpool halihazırda piyasada dolaşımda olan veya henüz çıkarılmamış token’lara açıkken, Launchpad ise nispeten erken aşamada olan ve henüz token oluşturma etkinliği düzenlememiş projelerle sınırlıdır.

Başvuru sırasında;

 • Binance’e iletilmek istenen tüm bilgiler mutlaka formda belirtilmelidir.
 • Listeleme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşılması halinde projenin kilit ismi ile görüşmek gerektiği için başvuruyu proje kurucusunun veya CEO’sunun doldurması yerinde olacaktır.
 • Başvurunun sıkı bir incelemeden geçmesi dolayısıyla başvurudan sonraki süreç sabır istemektedir.
 • Süreci hızlandırmak için değerlendirme sürecinde borsa yetkililerine hızlı dönüşler yapılmalı ve profesyonellik korunmalıdır.
binance

Binance’te Coin Listeleme Şartları Nelerdir?

Binance’te listelenecek coinler için borsa, belirlediği bazı şartlara göre değerlendirme yapmaktadır. Dolayısıyla başvuru sırasında söz konusu şartları karşılıyor olmak oldukça önemlidir. Yeni listelenecek coinler için listeleme şartları başlıca şu şekilde sıralanabilir:

 1. Başvuru ile ilgili durum güncellemesi için CZ’ye soru sorulmamalı.
 2. Bir irtibat görevlisi atanması istenmemeli. (Ön yargıların etkisinde kalmamak ve potansiyel rüşvet girişimlerinin önüne geçmek için projelerin inceleme ekibiyle iletişime geçmesine izin verilmiyor.)
 3. Coinler sosyal medyada veya sohbetlerde özellikle de CZ’ye “shill”lenmemeli.
 4. “Shill”leme yerine, Binance listeleme başvurusu formu aracılığıyla düzenli olarak (örneğin haftalık) durum güncellemeleri sunulmalı.
 5. White Paper CZ’ye gönderilmemeli.
 6. Binance listelenme duyurusunu yapana kadar proje ekiplerinin listelenme bilgilerini açıklamaları yasaktır.
 7. Listelenmesi talep edilen coin en azından minimum uygunluğa sahipse başvuruda bulunulmalı. Aksi takdirde başvuru ilk incelemeyi geçemeyecektir.

Not: Proje şu anda listelenmeyecek olsa bile, Binance yetkilileri projede gelişim gösterildiğini gördüğünde başvuruyu ileride tekrar gözden geçirebilirler.

yeni listelenecek coinler

Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Proje ilk incelemeyi geçerse Binance’ten bir ekip üyesi, başvurusu sahibiyle yalnızca e-posta yoluyla iletişime geçmektedir. Formun yalnızca bu web sayfasında Binance.com’da doğrudan listeleme ve Launchpad/Launchpool başvurusu için sunulan listeleme başvurusu bağlantılarını kullanarak gönderildiğinden ve bir oltalama sitesinde bulunulmadığından emin olunmalıdır.

Binance’ten gönderildiği iddia edilen bir ileti alınması durumunda yapılacak ilk işlem, görüşülen kişinin Binance’in resmi temsilcisi olup olmadığını doğrulamaktır. Kaynağın “Binance Doğrulama”da “doğrulanmadı” olarak görünmesi durumunda, söz konusu iletinin borsa tarafından gönderilen meşru bir ileti olmadığı varsayılabilir. Bu durumda ileti göz ardı edilerek içindeki hiçbir bağlantıya tıklanmamalıdır. Bununla birlikte, e-postayı gönderen kaynağın adresi “doğrulandı” olarak görünse bile, sahte bir e-posta olma ihtimali nedeniyle, e-postanın Binance tarafından meşru olarak gönderildiği sonucuna varmak için yeterli değildir.

Binance’te Listelenecek Coinler

Binance CEO’su CZ’nin 2021 yılının ortasında paylaştığı ipuçlarına göre, listelenecek coinler için belirli kriterler ve süreçler var. Binance’de listelenecek coinleri dışarıdan öğrenmek zordur. İçeride özenle çalışan ve inceleme yapan ekipler var. Ancak güvendiğiniz projelerin listelenip listelenmeyeceğini ya da bu kriterlere uygunluğunu değerlendirmeni mümkün. Ayrıca bir kripto para birimini listeletmek isterseniz de geçmeniz gereken aşamalar bu şekildedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner