Yükleniyor...

Arizona Eyalet Üniversitesi, Metaverse’e Adım Atacak

Arizona Eyalet Üniversitesi (ASU), spor videoları ve etkinlik biletleri NFT'leri başlatabilir.

nft metaverse

Arizona Eyalet Üniversitesi (ASU), spor videoları ve etkinlik biletleri NFT’leri başlatabilir. Üniversite ayrıca metaverse’te dersler vermeyi planlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük devlet üniversitelerinden biri olan Arizona Eyalet Üniversitesi (ASU), Metaverse ve Web3 ekosistemlerine katılmayı planlıyor. Ayrıca, etkinlik biletlerinin ve sertifikalarının doğrulanması için NFT’lerden yararlanmayı düşünüyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yapılan bir dizi ticari marka başvurusu, üniversitenin gelecekteki tekliflerinin NFT’leri ve sanal gerçeklikte konferanslar düzenlemeyi içerebileceğini ortaya koydu. ASU, hem kurum içi etkinlikler hem de öğrencilerinin kampüsünde bu tür dijital koleksiyonlar yayınlamayı amaçlamaktadır. Üniversitenin önemli spor olaylarını gösteren NFT’lerin de gün ışığına çıkması bekleniyor. Metaverse’de sanal sınıflar, toplantılar ve diğer projeleri yürütmek, enstitü tarafından belirlenen bir başka hedeftir.

Yakın tarihli bir tweet’te, ticari marka avukatı ve Gerben Perrott’un Kurucusu Josh Gerben, söylentileri doğruladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner